10 gier w kosmosie, których nie można przegapić. Teraz nawet od 4 zł!

Dead Space 2 Remake powstanie? Wymowne słowa dewelopera
PG Exclusive Poradniki

Nowy rok warto zacząć od odświeżenia kolekcji gier i nadrabiania zaległości. Może by tak spróbować z kosmicznymi produkcjami?

Tytułów, w których akcja dzieje się w przestrzeni kosmicznej, powstało mnóstw. Jak wybrać tę najlepszą grę? Cóż, możecie przeglądać rankingi i zestawienia, albo rzucić okiem na moje kilka propozycji. Tym bardziej, że zostały one przecenione u naszego zaufanego Partnera Instant Gaming w ramach akcji Space Games. Wszystkie gry objęte promocją, znajdziecie w tym miejscu, a moją listę zaraz poniżej. To co, gotowi jesteście na podróż w kosmos?

Zacznę od gry naprawdę wyjątkowej. Mowa o Ixion, które ukazało się na początku grudnia zeszłego roku, więc jest to totalna świeżynka. Gra należy do gatunku city-builderów, chociaż w tym przypadku budujemy nie miasto, a stację kosmiczną. To świetna propozycja dla osób, które lubią strategie, a ta dodatkowo okraszona została nieziemską i niezwykle klimatyczną grafiką. Jako maniak wszelkiego rodzaju SimCity, polecam!

Ixion115,32 zł
Dead Space Remake200,97 zł
No Man’s Sky68,37 zł
Earth 2150 Trilogy4,69 zł
Lego Star Wars: The Complete Saga8,90 zł
Mass Effect Legendary Edition103,04 zł
Star Wars Jedi: Fallen Order42,13 zł
Anno 220517,76 zł
Marvel’s Guardians of the Galaxy82,89 zł
Destiny 2: Upadek Światła + przepustka roczna323,27 zł

Zaraz za Ixion nie mogło zabraknąć Dead Space Remake. Tak wiem, premiera będzie miała miejsce 27 stycznia, ale już teraz koniecznie złóżcie zamówienie przedpremierowe. Ten survival horror zasługuje na ponowne ogranie, a jeśli nie mieliście okazji zapoznać się z oryginałem sprzed 15 lat, to tym bardziej zapiszcie sobie Dead Space Remake na zakupowej liście.

Pamiętacie No Man’s Sky z 2016 roku? Jeśli nie, to przypomnę, że gra wywołała sporo kontrowersji. Zapowiedziana jako wielka produkcja z otwartym kosmosem, miała sporo wad, ale… Twórcy przez lata nieźle ją połatali i dodali mnóstwo zawartości. Teraz to wręcz inna produkcja! Sięgnijcie po nią koniecznie, tym bardziej, że jest dostępna w niezłej cenie 68 zł w Instant Gaming!

Obiecałem też coś za „grosze”, więc łapcie klasyka z roku 2000. Earth 20150 kupicie za 4,69 zł. Tak, dobrzy czytacie, niecałego „piątaka” wydacie teraz na jedną z lepszych strategii kosmicznych, jakie kiedykolwiek powstały. Pamiętacie w ogóle, że to polska gra?

Jeśli z kolei lubicie tak zwane „kolekcje”, to mam dwie propozycje. Pierwsza to Mass Effect Legendary Edition, którą teraz zgarnięcie za 103 zł, zamiast 278 zł! Mass Effect chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Wersja Legendarna zawiera trzy części trylogii ME oraz ponad 40 DLC! Z kolei drugą kolekcję dedykuję najmłodszym oraz ich rodzicom. Mowa o Lego Star Wars: The Complete Saga. Cena? 8,90 zł – aż żal nie skorzystać.

Na liście nie mogło zabraknąć Gwiezdnych Wojen i oto one. Star Wars Jedi: Fallen Order to rewelacyjna przygoda, w której wcielamy się w Cala – młodego Jedi, który ukrywa się przed agentami Imperium. Przepięknie wykreowany świat, charyzmatyczni bohaterowie i wartka akcja to z pewnością zalety tej gry.

Żeby nie zanudzać, zrobię jeszcze szybkie przedstawienie trzech innych wartych polecenia produkcji. Wcześniej wspominałem, że jestem fanem strategii, więc nie mogło zabraknąć jeszcze jednej tego rodzaju gry na liście. Mowa o Anno 2205. Uwielbiam serię Anno, a wersja w kosmosie wciąga niemniej niż te osadzone w roku 1404, czy 1503. Do tego wszystkiego grę dostaniecie w Instant Gaming za 17,76 zł.

Co powiecie z kolei na Marvel’s Guardians of the Galaxy? Tę produkcję mam za sobą i powiem szczerze, dawno się tak nie uśmiałem. Bohaterowie walą do siebie niezłymi tekstami, gra jest bardzo dynamiczna i po prostu przyjemna jeśli chodzi o samą rozgrywkę. A jeśli jeszcze wam mało dobrych gier w kosmosie, to zostawię Was z promocją na Destiny 2: Upadek Światła + przepustka roczna, które teraz dostaniecie za 323 zł, zamiast 469 zł.

Źródło: Materiał powstał we współpracy z Instant Gaming

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie