Dead Space 2 Remake nie został anulowany, bo nie istniał. Twórcy chcieli stworzyć zupełnie inną kontynuację

Dead Space 2 miało powstać od nowa | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

W sieci gruchnęły przecieki, że EA anulowało Dead Space 2 Remake. Teraz pojawiły się nowe informacje, które rzucają kompletnie odmienne światło na plany deweloperów.

Sytuacja jest trochę dziwaczna i skomplikowana, a do tego dość niepokojąca. Na ten moment wygląda na to, że zespół Motive faktycznie przeszedł do nowego Battlefielda, a wszystkie projety związane z uwielbianą marką survival horrorów zostały wstrzymane.

Dead Space Remake 2, a nie Dead Space 2 Remake

Najpierw w sieci pojawiły się przecieki od Jeffa Grubba. W swoim ostatnim podcaście twierdził, że EA anulowało remake drugiej części Dead Space. Jego zdaniem odświeżenie pierwszej części zebrało wysokie oceny, ale sprzedało się niesatysfakcjonująco (na poziomie zaledwie miliona egzemplarzy), więc firma nie widzi przyszłości w tej marce. Electronic Arts szybko zareagowało. Oficjalnie przyznali redakcji IGN, że plotki są nieprawdziwe, bo “ta historia nie ma żadnego uzasadnienia”.

Czyli że gra powstaje? Też nie. Tak przynajmniej uważa znany i wiarygodny dziennikarz Jason Schreier, który tłumaczy całe zamieszanie. Jego zdaniem Grubb mógł się pomylić, bo EA Motive rozwijało inny projekt, który przez długi czas nie był nawet grą Dead Space.

Pozwolę sobie to wyjaśnić: Motive używał tej samej nazwy kodowej do opisania jakiegokolwiek projektu, nad którym pracował zespół Dead Space, stąd zamieszanie ze strony Jeffa. Tak naprawdę nigdy nie był to remake Dead Space 2 i przez prawie rok nie miał nic wspólnego z Dead Space.

– potwierdza Schreier

Z kolei na forum ResetEra, dziennikarz Bloomberga podaje więcej szczegółów. Jednocześnie przyznaje, że detale wciąż są “mgliste”, więc ciężko jednoznacznie zrozumieć, co w planach miało EA Motive. Studio podobno nie rozwijało remake’u drugiej części, a grę, która miała być kontynuacją remake’u pierwszej części. Oznacza to, że Dead Space 2 Remake nigdy nie powstawało, ale były plany związane z Dead Space Remake 2 (albo grą, która stała się tym właśnie projektem). Skomplikowane, lecz dowodzi, iż Motive chciało stworzyć swoją własną kontynuację remake’u, potencjalnie stwarzając podstawę na rozwinięcie serii zupełnie od nowa.

Marka mogła więc odżyć, ale na planach się skończyło. Motive najwyraźniej miało własną koncepcję na reboot serii, opierając się na remake’u “jedynki”. Być może mogłoby to nawet doprowadzić do zbudowania całej trylogii od nowa. Na ten moment nie wiemy, co dalej stanie się z marką, lecz EA musiało najpewniej odsunąć ją na bok, na rzecz prac nad nowym Battlefieldem.

Źródło: VGC, Reddit

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie