Te gry na Steam zaskoczyły wysokimi ocenami. Premiery 2024 roku w dużych promocjach

Indikia-Steam-promocja
Newsy PC

Przeglądając najnowsze premiery PC natknąłem się na trzy świeżutkie gry, które posiadają kapitalne oceny na Steam i jest w nich “to coś”. Dwie z nich zadebiutowały w maju, a jedna w lutym 2024 roku. Gracze je rozchwytują i jeśli też chcesz do nich dołączyć, skorzystaj z bardzo dobrej promocji.

Spis treści:

Na początek powiem, że wolę dobre gry niezależne niż średniaki AAA, których największą zaletą jest często “rozdymana kampania marketingowa”. Są jednak mniejsze gry, które nie były szeroko reklamowane w mediach, a przebijają niejeden tzw. HIT. Ostatnio przygotowywałem dla Was sporo zestawień z tanimi grami na Steam, choćby niedawny wybór 20 tytułów w cenie do 10 zł. Zawsze wybieram te najlepiej oceniane, ale nie każda zmieści się w pułapie do “dyszki”. Dlatego dzisiaj przedstawię Wam trzy wyjątkowe gry, których cena na Steam oscyluje około stówki. Jednak w promocji zapłacimy od 50 zł do 67 zł i szczerze przyznam, że piekielnie warto.

Gry na Steam – nowe premiery 2024 roku taniej o około 45 procent

Trójka gier, które szczególnie mnie zainteresowały, to duży rozstrzał gatunkowy. Ale to dobrze, ponieważ jest duża szansa, że coś trafi w Twój gust. Mamy tutaj najnowszy tytuł Indika, którego premiera nastąpiła 2 maja. To kapitalna produkcja o… zakonnicy podróżującej w towarzystwie diabła. Jest również niezwykle pozytywnie przyjęte Little Kitty, Big City, czyli coś dla kociarzy. No i na koniec gra z lutego tego roku, ale również na bardzo wysokim poziomie. To Pacific Drive, pierwszoosobowa surwiwalowa gra jazdy.

Indika na Steam w promocji

Na początek lecimy z Indika. Gra posiada 89 proc. pozytywnych ocen na Steam, gdzie kosztuje w obecnej promocji 89,10 zł. Ale w Instant Gaming kupimy ten tytuł za 59,32 zł, a więc trzy dyszki zostają w kieszeni. Indikia jest przygodówką TPP z elementami zręcznościowymi, osadzoną w alternatywnej wersji XIX-wiecznej Rosji. Religijne wizje przenikają się tutaj z rzeczywistością, a robi się jeszcze dziwniej, kiedy nasza bohaterka postanawia opuścić klasztor i rozpoczyna podróż w towarzystwie samego diabła. Jednak… znajdziemy w tej podróży szczyptę czarnego humoru, a całość prezentuje się nie jako dramat, a bardziej jako tragikomedia.

Little Kitty, Big City na Steam w promocji

Drugą “świeżynką” wartą ogrania jest Little Kitty, Big City. Gra posiada na Steam aż 94 procent pozytywnych ocen, choć niewykluczone, że w pewnej mierze jest to zasługa słodkiego głównego bohatera. Czyli kotka. Zwierzak zgubił się w wielkim mieście i musimy doprowadzić go do domu. Oczywiście jak to kot, po drodze psoci, rozrabia i bawi się czym popadnie. Poznajemy przy tym zwierzęta zamieszkujące miasto, którym pomagamy w rozwiązywaniu większych lub mniejszych problemów. Grafika w Little Kitty, Big City jest słodka jak kociak, który może pochwalić się bardzo realistycznie odwzorowanymi ruchami podczas przemierzania wielkiej metropolii.

Pacific Drive na Steam w promocji

Na koniec proponuję Wam sięgnąć po świetną i naprawdę nietypową grę Pacific Drive. Użytkownicy Steam wystawili jej 83 procent pozytywnych ocen, a w polecanej promocji kupicie grę nie za 109 zł, a za 67,25 zł. Pacific Drive to taki survival na kółkach, gdzie musimy przetrwać w surrealistycznej wersji północno-zachodniego wybrzeża USA. Znajdujemy opuszczony warsztat, który jest zarówno naszą bazą wypadową oraz miejscem, gdzie przygotowujemy nasze auto do dalszej trasy. Możemy uzbroić pojazd po zęby i jest to konieczne, jeśli chcemy przetrwać spotkanie z dziwnymi nadprzyrodzonymi niebezpieczeństwami Olimpijskiej Strefy Wykluczenia.

Zastanawiam się, czy jakieś inne gry, oprócz tych wymienionych, okazały się dla Was zaskoczeniem 2024 roku. Jeśli są takie tytuły, z chęcią zobaczę listę w komentarzach.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie