Gry za darmo – pobierajcie StarCraft oraz StarCraft: Brood War

Gratka dla fanów retro oraz strategii.

Pod koniec marca Blizzard udostępnił darmową grę StarCraft oraz dodatek StarCraft: Brood War. Były to jednak wersje testowe, a więc niepozbawione błędów.

Teraz deweloper wypuszcza pełny produkt, wraz z patchem 1.18, który zapewnia wsparcie dla nowszych systemów operacyjnych, jak Windows 7, 8.1 i 10. Łatka to również lepsze wyszukiwanie sieciowych rozgrywek, tryb obserwatora i oczywiście usprawnione wyświetlanie obrazu na naszych monitorach.

Pełną listę poprawek oferowanych przez aktualizację 1.18 znajdziecie na oficjalnej stronie Blizzarda, a kto chce pobrać grę za darmo, niech klika w te linki:

To jak, pobawicie się przy kultowym StarCraft jeszcze raz?

StarCraft: Remastered oficjalnie. Porównanie grafiki z oryginałem

Blizzard potwierdza prace nad StarCraft: Remastered, które zadebiutuje na komputerach PC jeszcze w tym roku. Konkretna data premiery nie została jednak ujawniona.

Wiadomo jednak, w jakim stopniu dawny hit zostanie odświeżony. Pod względem wizualnym doczekamy się ulepszonych tekstur, modeli jednostek, poprawionych cieni, efektów oraz oświetlenia. Zmiany dotyczą też formatu obrazu.

StarCraft: Remastered odpalimy nawet w rozdzielczości 4K, a przerywniki filmowe obejrzymy w jakości 1080p. Do tego lepszy dźwięk i wsparcie przez aplikację Blizzard, oferującą choćby zapisy gier w chmurze, rankingi i możliwość streamingu.

Co do samej rozgrywki, tutaj będzie po staremu. Nowa wersja ma być dodatkowo kompatybilna z oryginałem, zatem przeniesiemy do niej save’y, by kontynuować kampanię i nie stracić postępów w zabawie multiplayer.

A jak remaster ma się do pierwowzoru? Zapraszamy do galerii.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.