0 komentarzy

Gracze Far Cry 6 znaleźli sposób na kompletne wyłączenie odrzutu broni

Far Cry 6 niedawno zadebiutowało, a gracze odkrywają kolejne elementy gry od Ubisoftu. Tym razem internauci znaleźli dość dziwaczny sposób na kompletne wyłącznie… odrzutu broni.

Tak, dobrze czytacie – „wyłączenie” odrzutu. Ubisoft się postarał, bo umieścił stosowną opcję w ustawieniach. No, prawie.

Brak odrzutu w Far Cry 6 – bug czy „ficzer”?

Jeżeli gracie w Far Cry 6 i męczycie się z celowaniem we wrogów, nie możecie trafiać headshotów i ogólnie strzelanie sprawia Wam problemy – mamy idealne obejście. Jeżeli jednak zdecydowaliście się już wcześniej wyłączyć „wstrząsy kamery” – odpowiadamy, dlaczego gra się Wam łatwiej.

O sprawie informuje m.in. jeden z użytkowników forum Reddit. Wrzucił on na stosowny wątek poświęcony FC6 krótkie wideo. Okazuje się, że wyłączając w opcjach funkcję „wstrząsy kamery”, kompletnie wyłączamy w grze recoil. Brzmi to niedorzecznie, ale deweloperzy najwyraźniej w jakiś dziwny sposób podpięli drgania ekranu do strzelania z broni i jej odrzutu. Z jednej strony ma to jakiś tam sens – w końcu ekran drga tym bardziej, im bardziej trzęsie się nam broń.

Na wspomnianym wideo widzimy gracza, który opróżnia magazynek broni z włączonymi drganiami ekranu. Karabin ma taki odrzut, jakby zaraz miał postrzelić bohatera w plecy. Po chwili jednak, gdy opcja zostaje wyłączona, każdy nabój leci wprost przed siebie. Jest to pewnego rodzaju ułatwienie rozgrywki, dlatego też cieszymy się, że buga nie doświadcza żadna strzelanka multiplayer.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%