Świeża darmowa gra na Steam. “Bardzo pozytywnie” oceniana produkcja

Gra za darmo na Steam. Premiera free-to-play | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Nowa gra za darmo na Steam to jedna z niedawnych premier free-to-play pod tytułem Museum Mystery: Deckbuilding Card Game.

Pamiętacie serię filmów “Noc w Muzeum”, w których Ben Stiller jako strażnik Muzeum Historii Naturalnej musi poradzić sobie z ożywającymi eksponatami? Zdecydowanie nie była to zła komedia familijna z elementami fantasy, ale ciężko mówić, że ma dziś wielu fanów. Jeśli jednak do nich należy – albo po prostu lubicie muzea – warto ograć nowe f2p na Steam.

Gra za darmo na Steam, czyli świeża premiera free-to-play

Museum Mystery: Deckbuilding Card Game przed paronastoma dniami zadebiutowało na Steam i od premiery jest to tytuł dostępny w formie free-to-play. Oznacza to tyle, że nie trzeba za niego absolutnie nic płacić. Do tego mówimy o rozgrywce skupionej wokół jednej osoby i to bez mikropłatności. Ewenement, nieprawdaż?

W każdym razie Museum Mystery to także “bardzo pozytywnie” odebrana gra przez graczy na platformie Valve. Oceny są entuzjastyczne, a 81% opinii to noty pozytywne. Sama rozgrywka skupia się wokół połączenia kojarzonej z roguelite’ami rozgrywki z budowaniem talii i karcianką. Fabularnie przenosimy się niemal do świata żywcem wyjętego z “Noc w Muzeum”.

Museum Mystery to budowanie talii, fabularna przygoda roguelite, w której eksponaty muzealne ożywają, siejąc chaos. Eksploruj sale z różnych epok, walcz z dziełami sztuki, zbieraj własne talie artefaktów i rozwiąż zagadkę!

– czytamy w opisie gry

Gracze przede wszystkim pozytywnie oceniają rozgrywkę, która, choć bardzo prosta i mało wymagająca, sprawia sporo frajdy. Gra przeznaczona jest przede wszystkim dla fanów tego typu rozgrywki, ale wydaje się, że nowi gracze mogą od niej rozpocząć swoją przygodę z roguelite i karciankami, bo nie jest zbyt skomplikowana.

Źródło: https://store.steampowered.com/app/2717450/Museum_Mystery_Deckbuilding_Card_Game

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie