“Bardzo pozytywnie” przyjęta gra za darmo na Steam. Spieszcie się, nie zostało wiele czasu

Steam z graniem za darmo na weekend | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Nowa gra za darmo na Steam może zaoferować sporo godzin dobrej rozrywki dla wielbicieli strategii, ale nie tylko. Musicie jednak pospieszyć się z jej odebraniem.

Steam raz na jakiś czas rozdaje gry za darmo. No dobra, może nie robi tego sam Steam bezpośrednio, ale robią to deweloperzy. Z okazji czerwca możemy odebrać bardzo dobrą fabularną przygodówkę, ale to nie koniec darmowych nowości. Tym razem przewidziano coś dla fanów strategii, gier stołowych, turówek i dość oldschoolowej koncepcji rozrywki.

Kolejna gra za darmo na Steam to Field of Glory II. Tytuł pierwotnie ukazał się w 2017 roku i raczej nie ma sensu mówić, że wywołał wielkie zamieszanie. Mimo to ma stałą bazę graczy, którzy bardzo chętnie bawią się w prowadzeniu swoich rzymian do zwycięstwa. Bo właśnie dokładnie na tym skupia się ta produkcja – na toczeniu wojen i zyskaniu militarnej przewagi nad wrogami.

Field of Glory II pozwala ci toczyć duże lub małe bitwy dla Rzymu, lub przeciwko niemu, lub między innymi narodami, które są jeszcze nieświadome rzymskiego zagrożenia, lub bitwy typu “what-if” między narodami, które nigdy nie weszły w konflikt historyczny, ale mogłyby to zrobić, gdyby bieg historii był inny.

– czytamy w opisie gry

Wynika z tego, że FoG2 to też świetna propozycja dla miłośników historii, alternatywnej historii i sztuki wojennej. Tytuł cieszy się “bardzo pozytywnymi” opiniami na platformie Valve, szczególnie wśród fanów gier stołowych. Nie szukajcie tu nowego Total War, a raczej umiejętną konwersję fizycznej turówki na poletko gier wideo. Pozycję odbierzecie za darmo w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie