Gra za darmo na Steam, w klimacie Skull and Bones od Ubisoftu

Gra-za-darmo-Steam-Blackwake
Newsy PC

Jeśli zawiedliście się na oczekiwanym Skull and Bones, to poczujcie podobne klimaty bez wydawania kasy. Na Steam pojawiła się gra za darmo o pirackich wojażach.

Współcześnie nie mamy zbyt wielu gier o piratach, a długo oczekiwane Skull and Bones od Ubisoftu okazało się przeciętniakiem. Kto czekał, a teraz żal mu pieniędzy na ten piracki tytuł, może spróbować wsiąść na okręt Blackwake. Teraz to gra za darmo, choć jeszcze niedawno musieliśmy za nią zapłacić kilkanaście złotych. Po inne darmowe gry z różnych gatunków i na różne platformy, jeśli jesteście zaineresowani tematem, odsyłamy w to miejsce.

Gra za darmo o piratach na Steam

Blackwake jest obecnie dostępne do pobrania w modelu free-to-play, więc wystarczy wskoczyć pod poniższy link i pobrać plik. Ogólne oceny gry trzymają się na poziomie bardzo pozytywnym, a sponad 24 tys. graczy tytuł poleca 81 procent użytkowników.

Blackwake to wieloosobowa gra akcji FPP koncentrująca się na bitwach morskich. W jednej potyczce może wziąć udział do 54 graczy, którzy zajmują miejsca na kilku statkach. Na początek każda jednostka wybiera swojego kapitana, który odpowiada za dowodzenie atakami, jak i rozdzielanie obowiązków. Po bitwie trzeba bowiem np. naprawić kadłub czy też wylać wodę spod pokładu. Fajnie, że jeśli dany gracz nie sprawdzi się w roli kapitana, to drogą głosowania można go wymienić na kogoś innego. Walka to nie tylko ładowanie dział i latające w powietrzu kule. Możemy przeprowadzać abordaże, łapiąc w ręce szablę lub muszkiet.

Gra posiada przyzwoitą oprawę graficzną, lecz najlepiej wygląda tutaj… brzydka pogoda. Sztormy i ulewne deszcze jednak są dobre dla oka, ale nie dla piratów, ponieważ znacznie utrudniają walkę i sterowanie okrętem.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie