Nowa gra za darmo na GOG. Świetne RPG dla fanów klasyki

Gra za darmo na GOG. Świetne RPG czerpiące od najlepszych
Newsy PC

Na GOG-u pojawiła się nowa gra za darmo i jest nią wzorowane na staroszkolnych RPG-ach Eschalon: Book II. Jak odebrać tytuł z 2010 roku?

Do niedawna na GOG.com mogliśmy odebrać ciekawy thriller szpiegowski Sigma Theory: Global Cold War. Teraz jednak oferta platformy z grami się zmieniła i przypisać za darmo można kolejną pozycję. Muszę przyznać, że choć nie są to w żadnym razie produkcje AAA, które często zgarniemy za darmo na Epicu, i tak warto się zainteresować tą ofertą. GOG rozdaje ciekawe, ale niszowe gry, które wiele osób mogłoby pominąć. Nowe rozdawnictwo to prawdziwa gratka dla fanów cRPG.

Gra za darmo na GOG-u

Eschalon: Book II to druga część serii gier RPG od studia Basilisk Games. Niezależni deweloperzy bardzo mocno wzorują się na klasyce w stylu pierwszych Falloutów, Elder Scrolls, Ultimie i innych legendach. Widać to nie tylko w zasadach rozgrywki czy poziomie trudności, ale też grafice. Nie liczcie tu na wyszukane efekty ani dopracowane modele. Panuje pikseloza, “płaskość” i niska rozdzielczość. Ale to nic złego.

Wróć do świata Eschalon w kontynuacji wielokrotnie nagradzanej gry RPG z 2007 roku. Wojna zagraża teraz całemu Eschalonowi, a jedyna nadzieja na pokój leży w tajemnicy twojej przeszłości. Nie przegap drugiego rozdziału epickiej trylogii Eschalon, która otrzymała “5 gwiazdek” od RPGWatch i została nazwana “niezwykle atrakcyjną” przez The Huffington Post.

– czytamy w opisie gry

Wśród największych zalet produkcji trzeba wymienić ogromny otwarty świat i niemal pełną dowolność. Gracze mogą na swoich zasadach przechodzić grę, bez trzymania za rączkę. Jeżeli jesteście zainteresowani tą darmówką, odbierzecie ją w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie