Kolejna gra za darmo do odebrania przez określony czas. Spieszcie się

Gra za darmo na GOG-u. W sam raz dla fanów thrillerów szpiegowskich
Newsy PC

Na platformie GOG.com dostępna jest nowa gra za darmo. Tym razem to prawdziwy rarytas dla fanów szpiegowskich klimatów i politycznych thrillerów.

Sigma Theory: Global Cold War, bo o niej mowa, ma w teorii wszystko to, co powinno przekonać do siebie wielbicieli politycznej fikcji, skrytych działań szpiegowskich, zarządzania i taktyki. Wszak mówimy tu o szpiegowskim thrillerze w formie strategicznej gry w systemie turowym, która pozwoli nam wpływać na działania rządów na całym świecie.

Sama idea brzmi wyjątkowo dobrze, ale produkcja adresowana jest raczej do konkretnego odbiorcy. Nie liczcie tu raczej na rozgrywkę, która odpowie każdemu, bo najlepiej, abyśmy byli fanami taktycznych gier strategicznych i o zarządzaniu. Wcielimy się w rolę szefa międzynarodowej organizacji szpiegowskiej, której głównym celem jest ogarnięcie bajzlu, jakie dzieje się na świecie. Krok dzieli państwa od wywołania kolejnej Zimnej Wojny, ale tym razem w quasi-cyberpunkowym wydaniu. Dlatego też będziemy musieli rekrutować agentów, wysyłać ich na misję, obmyślać plan i nie dać się “zjeść” tym “nad nami”, którzy najchętniej pozbawiliby nas stołka.

Sama rozgrywka skupia się przede wszystkim na odpowiednim podejściu do zadań. Jak wspomniałem – sporą rolę odgrywa tutaj mechanika werbowania kolejnych agentów (spośród 50 do wyboru) i wysyłanie ich na misję. Będziemy korzystać z szantaży, przekupstw, uwodzenia, dawnych kontaktów czy nawet posuniemy się do morderstw, aby spełnić nasze cele. Brzmi intrygująco, ale na odebranie tytułu nie macie wiele czasu. Gra za darmo dostępna jest do 19 czerwca.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie