Kolejna gra za darmo na GOG-u, ale gracze nie są zadowoleni

Gra za darmo na GOG, ale gracze nie są tym zadowoleni
Newsy PC

Crusader Kings II od lat dostępne jest za darmo na Steam, a teraz przyszła pora na debiut na platformie gog.com. Niby gra za darmo, ale gracze nie są zadowoleni…

Już od ponad trzech lat grać możemy w Crusader Kings II za darmo na Steam. Zawsze jednak dobrze jest mieć wybór i dla fanów platformy GOG mamy świetną wiadomość! Oto bowiem legendarna w zasadzie strategia zadebiutowała “fioletowych” i też nie musimy nic za nią płacić. Jeżeli wolicie GOG-a od Steam’a – polecam udać się w to miejsce, aby przypisać tytuł do konta.

“Nowa” gra za darmo w GOG

Promocja raczej nie jest ograniczona czasowo, bo CK2 od dawna dostępne jest jako tytuł free-to-play. W końcu “trójka” okazała się bardzo udaną strategią, która zapewne przekonała do siebie sporą liczbę graczy. Paradox raczej niewiele traci na takiej formie dystrybucji, a tak naprawdę może jedynie zyskiwać. Problem w tym, że wiele osób zarzuca wydawcy niezbyt eleganckie praktyki i nawet gra za darmo nie jest w stanie ich przekonać. Wystarczy tylko rzucić okiem na sekcję recenzji na GOG-u.

Gra jest dostępna za darmo na GOG i Steam, ale aby w pełni cieszyć się rozgrywką, należy zakupić przynajmniej niektóre z dodatków DLC, które obecnie kosztują 254 euro za cały pakiet. Nie grałem w tę grę i prawdopodobnie nigdy tego nie zrobię.

– zauważa jeden z graczy

Tak dokładnie jest – CK2 jest darmowe, ale płacić trzeba za DLC do gry. Problem w tym, że wiele z nich wydaje się wręcz “wyciętych” z podstawowej wersji gry i nie podoba się to graczom. Za pełnię funkcji trzeba zapłacić 254 euro, czyli… no… sporo.

Chociaż doceniam ten gest i miło jest mieć grę na GOG, to cała ta zabawa polegająca na wydaniu wykastrowanej gry, a następnie sprzedawaniu jej poszczególnych części jako DLC, jest po prostu drapieżnym zachowaniem ze strony deweloperów (lub wydawców, lub obu) i powinna być nielegalna.

– czytamy w innej opinii

W Crusader Kings II nie trzeba jednak kupować DLC, aby móc cieszyć się bazową rozgrywką. Jeżeli jesteście zainteresowani – raz jeszcze skieruję Was do strony tytuły w sklepie GOG.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie