Gothic może doczekać się zaskakującej konwersji

Gothic może doczekać się zaskakującej konwersji na nową platformę
Newsy Switch

Gothic to legendarna produkcja RPG, w którą do tej pory mogli grać w zasadzie głównie posiadacze PeCetów. Istnieje szansa, że wkrótce spotka to graczy Nintendo Switch.

Alkimia Interactive obecnie dość mocno zajęte się pracą nad remake’iem kultowego RPG-a, ale być może twórcy szykują coś jeszcze. Albo ktokolwiek inny, choć informacja pojawiła się na socialach studia Alkimia.

Gothic w wersji na Nintendo Switch?

Kultowa gra od Niemców do tej pory doczekała się trzech pełnoprawnych części (ja wiem, wiem, jest niby czwarta, ale lepiej o niej zapomnieć). Do tego dostaliśmy też sporo legendarnych dziś dodatków. Pierwszy trzy części trafiły wyłącznie na PC, przez co wielu graczy konsolowych nie mogło ograć cenionej klasyki.

Może się to jednak zmienić, bo na Twitterze marki pojawił się bardzo ciekawy wpis z noworocznymi życzeniami.

Wraz z końcem roku chcemy podziękować każdemu z Was za ogromne wsparcie. Gothic nie stałby się tym, czym jest dzisiaj bez Was wszystkich. Szczęśliwego Nowego Roku, Bezimienni Bohaterowie! Niech nadchodzące lata będą pełne niespodzianek.

– czytamy we wpisie twórców

Najciekawszy jest jednak załącznik do życzeń, a jest nim zdjęcie pokazujące Gothica II odpalonego na Nintendo Switchu. Stanowi to raczej dość jednoznaczną zapowiedź, iż co najmniej ta część (a pewnie i cała trylogia) trafi na przenośny sprzęt od wielkiego “N”. Być może to nieco karkołomny pomysł, ale w końcu sprzęt ma niebawem doczekać się portu pierwszego Risena. Nic nie jest więc niemożliwe.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie