Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

God of War – porównanie grafiki PS4 vs PS4 Pro

God of War jest grą obowiązkową dla każdego posiadacza konsoli PlayStation 4. Tytuł zachwyca niemal pod każdym względem i prezentuje się wyśmienicie. Zobaczcie, jakie różnice w grafice możemy dostrzec uruchamiając produkcję na PS4 Pro.

Choć premiera God of War dopiero za kilka dni, już teraz wiadomo, że Kratos i Atreus nieźle namieszają na rynku. Pierwsze recenzje God of War są jednoznaczne i niezwykle pochlebne. Jeśli jesteście ciekawi, co o grze sądzą recenzenci, wystarczy wskoczyć w to miejsce.

Poniżej znajdziecie natomiast materiał od ekspertów z Digital Foundry, którzy postanowili przyjrzeć się technicznym aspektom God of War i stworzyli porównanie PS4 vs PS4 Pro.

Recenzje God of War: szykuje się hit wszech czasów na PS4

Nawet na standardowej wersji PlayStation 4 tytuł wygląda rewelacyjnie, lecz naturalnie rozwija skrzydła na wersji Pro, gdzie możemy oglądać wszystko w rozdzielczości 3840×2160. Jakość taką uzyskano dzięki rozciągnięciu obrazu z bufora 1920×2160 i jak zaznacza Digital Foundry, skutkuje to delikatnym zmiękczeniem grafiki. Zarówno na PS4, jaki PS4 Pro, oglądamy wszystko w płynności 30 klatek na sekundę. Na mocniejszej wersji konsoli jest jednak opcja uruchomienia gry w trybie Wydajności, w którym nie mamy blokady na poziomie 30 fps. Rozdzielczość spada wówczas do 1080p, lecz i tak nie mamy co liczyć na magiczną sześćdziesiątkę. W przypadku zwykłego PS4 gra natomiast zazwyczaj trzyma trzydziestkę, lecz zdarzają się spadki o 2-3 klateczki poniżej tego poziomu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 71 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average1%
Poor1%
Terrible54%