Nowy zwiastun God of War zaskakuje sposobem prezentacji

Sony przedstawia kolejny trailer God of War. Sam filmik specjalnie nie porywa. Tym razem postawiono na formę prezentacji.

Premiera God of War na PS4 w pełnej polskiej wersji językowej z aktorskim dubbingiem została zaplanowana na 20 kwietnia 2018 roku. Dużo czasu nie zostało, zatem Sony postanowiło podkręcić nieco kampanię marketingowa tytułu prezentując nowy zwiastun gry w przerwie meczu NBA pomiędzy Golden State Warriors a San Antonio Spurs.

Sam filmik nie zaskakuje i niczym specjalnym się nie wyróżnia (co nie znaczy, że jest zły!). Mamy Kratosa i jego syna, którzy walczą, walczą i jeszcze raz walczą. Interesujący jest natomiast sposób prezentacji zwiastuna – ten wyświetlono dosłownie na parkiecie, po którym gwiazdy NBA odbijają piłkę do kosza.

Przypominamy, że w najnowszej odsłonie God of War w Kratosa wcieli się Artur Dziurman. To aktor o ogromnym doświadczeniu zarówno teatralnym, filmowym jak i dubbingowym. Jego niski, charakterystyczny głos doskonale pasuje do roli boga-wojownika, który stawia czoła siłom nadprzyrodzonym.

Artur Dziurman jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Był aktorem teatru Bagatela, a od 1989 r. związany jest z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie. Kojarzony jest z licznymi rolami w polskich serialach telewizyjnych i filmach. Od 2002 r. Artur Dziurman zajmuje się również profesjonalnie dubbingiem, podkładał głos m.in. w takich filmach jak Strażnicy Galaktyki (Drax Niszczyciel) czy Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. I (Lucjusz Malfoy). Ma również doświadczenie z grami – w polskiej wersji Battlefield: Bad Company 2 wcielił się w rolę sierżanta.

– Zawsze marzyłem, jeszcze jako młody człowiek a później już jako początkujący aktor, żeby zagrać bohatera w stylu herosa. Popatrzyłem na kilka ujęć z God of War i zobaczyłem rzeczywiście gladiatora, kogoś, kto spełnia to moje aktorskie marzenie. Kratos jest bogiem i to jest zupełnie niesamowite – mówi Artur Dziurman. – Myślałem o jednej rzeczy pod względem aktorskim, bo bardzo intuicyjnie podchodzę do każdej roli, mianowicie, czy ten niezniszczalny bohater ma w sobie jakieś załamanie i po którymś dniu nagrań odkryłem w nim pewną wrażliwość, co mam nadzieję, będzie słyszalne też dla graczy – dodał.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.