Od dzisiaj można sprawdzać ciekawą nowość w strzelaninie Ubisoftu

Sporo informacji od dewelopera.

Beta testy Ghost War, nowego trybu gracz kontra gracz (PvP) w Ghost Recon Wildlands, startują dzisiaj i potrwają do 25 września. Jedną z nowości, którą będziemy mogli sprawdzić, będzie tworzenie własnych meczów, które rozegramy z osobami z listy znajomych. Według Ubisoftu, to nowa alternatywa dla tradycyjnego trybu szybkiej gry, która ma sporo zalet.

Oto szczegóły, które przedstawiono na oficjalnej stronie Ghost Recon Wildlands:

Gry własne działają na tej samej zasadzie, co szybkie: dwie składające się z maksymalnie czterech graczy drużyny mogą zmierzyć się ze sobą w jednym trybie. To, czym się odznaczają, to obszerna lista dowolnie modyfikowalnych ustawień, dzięki którym gracze mogą eksperymentować z domyślnymi regułami rozgrywki.

Dzięki zmianie ustawień możesz:

  • Wpływać na długość trwania gry poprzez zmianę liczby oraz długości rund w formule „Najl. z X”.
  • Korzystać ze wszystkich map szybkiej gry, całego szeregu gotowych ustawień pogody (czyste niebo, pochmurnie, deszczowo, burzowo, mgliście) oraz rozpoczynać rozgrywkę o dowolnej godzinie. Pamiętaj – cała runda nie odbywa się o jednej, ustalonej porze dnia. Począwszy od wybranej godziny, czas powoli płynie do przodu.

Zabawa z opcjami może prowadzić do naprawdę ciekawych sytuacji. Na przykład zwiększenie czasu trwania rundy oznacza lepsze warunki do taktycznej gry pozycyjnej i pozwala graczom doświadczyć zmiany pory dnia (runda może zacząć się popołudniu i skończyć w środku nocy).

Ponadto w poczekalni własnego meczu gracze mogą modyfikować kluczowe elementy rozgrywki, co znacząco zmieni wrażenia płynące z trybu Ghost War:

  • Eksperymentuj z parametrami wieży zwiadowczej – w trybie Ghost War wieża zwiadowcza zapewnia twojej drużynie przewagę taktyczną dzięki wykrywaniu ostatniej znanej pozycji wrogów. Zmiana parametrów pozwoli ci całkowicie dezaktywować wieżę lub zdecydować, w którym momencie gry zostanie aktywowana.
  • Zmieniaj tryb działania skrzyń z zapasami – domyślnie przywracają one zdrowie oraz amunicję, ale możesz zmienić ich zawartość tak, by przywracały tylko jedno z powyższych. Jeśli chcesz, by rozgrywka była jeszcze bardziej wymagająca, możesz też całkowicie je wyłączyć.
  • Zdecyduj, czy włączyć opcję skoku adrenaliny – gdy jest włączona, ostatni pozostały przy życiu członek drużyny otrzymuje szereg krótkotrwałych premii (regeneracja PŻ, szybsza reanimacja, odporność na ogień zaporowy), które dają jemu i drużynie dodatkową szansę na przetrwanie.
  • Zdecyduj, czy włączyć opcję bratobójczego ognia.
  • Realistyczne przeładowanie magazynków – opcja dla graczy, którzy pragną jeszcze bardziej realistycznej rozgrywki. Gdy jest włączona, gracze tracą całą niewykorzystaną amunicję, która została w wymienionym magazynku. Ponieważ pula amunicji jest ograniczona, a zdobycie skrzyni z zapasami jest niezwykle ryzykowne, gracze muszą zwracać więcej uwagi na swój stan amunicji.

Dzięki powyższym opcjom gracze mogą jeszcze lepiej dostosować poziom realizmu i trudności rozgrywki w trybie Ghost War.

Własne mecze mogą być rozgrywane w dowolnej liczbie graczy, do czterech w jednej drużynie (standardowe ustawienie szybkiej gry). Choć gra w dwóch 4-osobowych drużynach gwarantuje najbardziej optymalne doświadczenia z trybu Ghost War, dzięki grze własnej gracze mogą wypróbować również bardziej „kompaktowe” formaty (2vs2, 3vs3), rozstrzygnąć, kto jest lepszy w grze 1v1, czy spróbować swoich sił przeciwko większej liczbie przeciwników (1vs2, 1vs3, 1vs4).

Poczekalnie własnego meczu pozwalają też na zmianę ustawień prywatności. Domyślnie są otwarte, by znajomi bez trudu mogli do ciebie dołączyć. Jeśli jednak chcesz bez przeszkód zmodyfikować ustawienia poczekalni, możesz zmienić jej status na prywatny!

Z poziomu własnej poczekalni możesz zapraszać graczy z całego świata – jeśli tylko znajdują się w menu gry, będą mogli natychmiast zobaczyć i przyjąć twoje zaproszenie. Specjalne wiadomości statusu wyświetlane na liście znajomych pokazują, czy dany gracz znajduje się aktualnie we własnej grze. Dzięki temu zebranie znajomych we własnej poczekalni jest naprawdę proste i szybkie.

Gracze, którzy znajdują się we własnej poczekalni, mogą dowolnie zmieniać drużyny. Jeśli drużyny są już zapełnione, możesz zawsze zgłosić chęć zamiany. Wystarczy, że któryś z graczy z przeciwnej drużyny również zgłosi podobną prośbę, a zamienicie się miejscami.

Gry własne pozwalają również na dołączanie w trakcie meczu. Jeśli twoi znajomi już zaczęli grać, bez problemu możesz do nich dołączyć. Gracze, którzy dołączą do trwającego meczu, mogą obserwować zmagania znajomych i wspomagać ich poprzez wypatrywanie wrogów i umieszczanie znaczników. By dołączyć do gry po zakończeniu rundy, wystarczy wybrać i zmodyfikować klasę.

Źródło: ghost-recon.ubisoft.com

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.