Ubisoft daje graczom drugą szansę nagrody. Specjalna misja startuje już dzisiaj

Staniecie do walki?

W zeszłym roku gracze Ghost Recon Wildlands mogli stanąć naprzeciwko legendarnego El Tio, lecz jeśli nie zdążyliście mu dokopać lub ominęła Was taka przyjemność, dzisiaj nadarza się szansa nadrobić zaległości.

Misja zlikwidowania samozwańczego El Tio rozpocznie się 17 stycznia i potrwa dwa tygodnie. Macie teraz drugą szansę, by go pokonać i zgarnąć nagrody, takie jak naszywka El Tio, malunek na twarz oraz niesławna uszkodzona maska El Tio – czytamy na oficjalnej stronie Ghost Recon Wildlands.

W boliwijskiej tradycji górniczej El Tio jest władcą i bogiem podziemi. Jego kult ma korzenie jeszcze w czasach prekolumbijskich – można go wywieść od boga Wari, czczonego przez lud Uru. El Tio wygląda jak połączenie diabła i kozła. Ma on szczególne znaczenie dla boliwijskich górników, zwłaszcza w regionie Potosi, gdzie idący do pracy robotnicy składają u stóp jego posągu ofiary z liści koki, alkoholu lub tytoniu w zamian za boską opiekę. Legenda mówi, że tych, którzy go nie szanują, czeka śmierć w męczarniach.

Znów doszły nas słuchy o górnikach ginących w dziwnych okolicznościach. Podejrzewamy, że ktoś z Santa Blanki posunął się za daleko, co spowodowało powrót El Tio, pragnącego podziwu i uwielbienia ze strony miejscowych górników. Ich śmierć musiała być karą za nieposłuszeństwo wobec ich „bóstwa”. Ten obłęd musi się skończyć. Zrób, co w twojej mocy, aby ocalić górników — i przywrócić porządek w boliwijskich kopalniach.

Źródło: Ubisoft, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.