Rozpoczynają się wielkie poszukiwania w grze Ubisoftu

21 czaszek.

Deweloper informuje, że w Ghost Recon Wildlands pojawiło się nowe wyzwanie, które nawiązuje do obchodzonego 9 listopada w Boliwii święta “Day of the Skull”.

“Day of the Skull” to bardzo ważny w boliwijskiej kulturze festiwal. To święto obchodzone jest tydzień po Dniu Zmarłych. Podczas tej uroczystości oddaje się cześć czaszkom przodków, zwanym natitas. Natitas są na ten czas przystrajane kwiatami i kapeluszami, składa się im również ofiary z liści koki, papierosów i pieniędzy.

Boliwia w grze Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands, to kraj uwikłany w zażartą wojnę z narkotykowym terroryzmem. Zwykli ludzie czerpią tu nadzieję z rodziny i tradycji. Kartel Santa Blanca dobrze o tym wie – i aby zdławić zarzewie buntu w sercach ludu, bandyci splądrowali cmentarz El Bosque Quemado. To świętokradztwo ma powstrzymać obchody “Day of the Skull”.

Duchy, oto wasza misja – musicie przywrócić ludziom ich tradycję i ukarać kartel Santa Blanki. Za zakłócenie święta muszą zapłacić głową. Każda z 21 zaginionych czaszek została ukryta w innym rejonie Boliwii. Przez trzy kolejne tygodnie będziemy publikować cotygodniowy film ze wskazówkami dotyczącymi położenia siedmiu czaszek. Znajdźcie zaginione czaszki, zanieście je na miejsce spoczynku i odbierzcie nagrody.

Oto wideo na ten tydzień:

Źródło: Ubisoft

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.