Ekstremalny poziom jeszcze trudniejszy. Nowe misje, bronie, przeciwnicy…

To wszystko już na Wasz czeka w nowym dodatku do Ghost Recon Wildlands.

Ubisoft udostępnia kolejne DLC do swojej strzelaniny, które otrzymało nazwę Poległe Duchy. Rozszerzenie zawierające nowe misje, rodzaje broni, umiejętności i przeciwników jest dostępne od 30 maja dla posiadaczy przepustki sezonowej. Pozostali gracze będą mogli kupić dodatek od 6 czerwca.

Co dostajemy tym razem? Wszystko pięknie wytłumaczono na oficjalnej stronie Ghost Recon Wildlands. Zanim przejdziecie do spisu, zerknijcie jeszcze na premierowy zwiastun DLC.

Dodatek Poległe Duchy

Uciekaj, walcz, ukrywaj się: sprawdź swoje umiejętności w walce z bezwzględnym wrogiem.

Ghost Recon Wildlands - Poległe Duchy
Ghost Recon Wildlands – Poległe Duchy

Po upadku kartelu Santa Blanka Unidad nie jest w stanie zapanować nad chaosem wywołanym przez Duchy. Byli członkowie Santa Blanki pragną zemsty, a rebelianci chcą odzyskać kontrolę nad produkcją kokainy. Aby pomóc przywrócić porządek w kraju, Unidad wynajmuje do pomocy najbardziej niebezpiecznych ochotników, zhańbionych byłych wojskowych oraz członków karteli z różnych krajów Ameryki Łacińskiej, tworząc jednostkę specjalizującą się w najczarniejszej robocie: Los Extranjeros.

Przed opuszczeniem kraju na dobre, Duchy mają przed sobą ostatnią misję: muszą ewakuować ostatnich członków CIA oraz amerykańskich cywili, którzy zostali w kraju. W drodze do celu ich helikopter zostaje zestrzelony i rozbija się w dżungli. Są teraz ścigani przez lepiej wyposażonych i silniejszych przeciwników… Muszą więc użyć sprytu, jeśli chcą przeżyć.

Nowi bossowie, misje i wyzwania.

Kampania „Poległych Duchów” zawiera 15 nowych misji, w których zmierzysz się z czterema nowymi bossami w trzech regionach. Podobnie jak w podstawowej grze, dysponujecie pełną swobodą co do tego, w jaki sposób wykonać misje – kontrolując oddział sterowany przez SI samemu lub łącząc siły z maksymalnie trzema graczami w trybie wieloosobowym.

Nowe misje sprawdzą wasze umiejętności walki oraz koordynację podczas współpracy z drużyną: razem będziecie musieli eliminować poruczników, chronić cywilów i ewakuować VIP-ów, docierając w końcu do przywódców poszczególnych regionów. Poza głównymi misjami „Poległe Duchy” będą zawierać rozsiane po całej mapie nowe misje poboczne. Po wykonaniu wszystkich misji konkretnego rodzaju odblokuje się misja finałowa, której ukończenie daje największe nagrody.

Nie są to jednak jedyne zmiany: dla tych, którzy lubią wyzwania, zaawansowany i ekstremalny poziom trudności zostały zmodyfikowane, aby było jeszcze trudniej. Wyłączcie HUD i poznajcie najbardziej taktyczne podejście, jakiego możecie doświadczyć w Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands.

Nowi, zabójczy przeciwnicy: Los Extranjeros

Ghost Recon Wildlands - Poległe Duchy
Ghost Recon Wildlands – Poległe Duchy

Podczas wydarzeń z „Poległych Duchów” wasz oddział będzie ścigany przez Los Extranjeros. Działanie pod ochroną rządu dało im dostęp do najnowszej technologii wojskowej, więc po raz pierwszy w historii to nie Duchy będą mieć najnowocześniejsze wyposażenie.

Będziecie musieli poradzić sobie z czterema nowymi rodzajami przeciwników, a każdy z nich będzie wymagał innego podejścia. Pancerniaki noszą ciężkie kamizelki kuloodporne i są trudni do zabicia w walce na krótki dystans. Elitarni snajperzy potrafią wykryć cel z dużej odległości i są nadludzko celni. Zakłócacze dysponują antenami zakłócającymi, które wyłączają wszystkie gadżety elektroniczne, a siły specjalne sprawdzą wasze zdolności wykrywania zagrożenia, ponieważ dysponują zaawansowanym kamuflażem optycznym oraz cichymi, ale zabójczymi kuszami. Są niestrudzeni i wycisną z Duchów siódme poty.

Nowa broń i umiejętności

Ghost Recon Wildlands - Poległe Duchy
Ghost Recon Wildlands – Poległe Duchy

Na szczęście Duchy dostaną zasoby, aby zmierzyć się z nowym zagrożeniem. W „Poległych Duchach” znajdziecie 25 modeli broni, w tym sześć całkowicie nowych: karabiny szturmowe, snajperskie, a nawet kusze mogące strzelać wybuchowymi strzałami. Dodatkowo będziecie mogli zdobyć ponad 10 ekskluzywnych wersji legendarnych.

Nowe umiejętności i poziomy

„Poległe Duchy” rozpoczniesz jako nowa postać na poziomie 30., z odblokowanymi umiejętnościami z podstawowej gry. Aby jednak pomóc sobie w walce z zabójczym wrogiem, będziesz mógł nauczyć swojego Ducha całkiem nowych umiejętności. Aby je odblokować, limit poziomów został podniesiony do 35. Oto kilka przykładowych umiejętności, z których będziesz mógł skorzystać (w ostatecznej wersji pojawi się ich więcej):

– Aktualizacja dronów: Najlepszy przyjaciel każdego Ducha wyposażony jest teraz w więcej opcji taktycznych.

– Dron błyskowy: Przekształć swojego drona w ruchomy granat rozbłyskowy, oślepiający przeciwników.

– Dron szturmowy: Przyczep niewielkie urządzenie strzelnicze do drona, przekształcając go w latającą, zabójczą broń.

– Dron zemsty: Wyposaż go w eksplodujący ładunek, który aktywuje się natychmiast, gdy dron zostanie zestrzelony przez wroga.

– Umiejętności fizyczne: Będąc ścigany, będziesz musiał wyzwolić swego wewnętrznego Ducha i poprawić refleks, aby przetrwać.

– Tlen: Popraw umiejętność pływania pod wodą przez dłuższy czas. Pozostań poza zasięgiem wzroku przeciwnika i atakuj go z ukrycia.

– Oznaczanie reaktywne: Popraw swoje zmysły i oznacz wroga, który do ciebie strzela.

– Umiejętności bojowe:

– Eksplodujący bełt: Wyposaż nową kuszę w eksplodujące bełty. Bardziej zabójcze, ale głośniejsze.

– Szybkie przeładowanie: Zwiększ swoją zręczność, aby móc szybciej przeładowywać broń.

Dla mistrzów kampanii „Poległe Duchy” stanowić będą ekstremalną próbę umiejętności taktycznych i bojowych, zarówno podczas gry w pojedynkę, jak i ze znajomymi.

Źródło: ghost-recon.ubisoft.com

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.