Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Ghost of Tsushima z klasyfikacją wiekową. Zobaczymy nagie męskie pośladki

Amerykańska organizacja Entertainment Software Rating Board (ESRB) przyznała Ghost of Tsushima kategorię wiekową. Jak nietrudno się domyślić, nie jest to tytuł dla dzieci.

Wczoraj studio Sucker Punch Productions poinformowało, że jego gra otrzymała status gold, co oznacza, że jest w pełni gotowa i czeka już tylko na premierę. Ta ma mieć miejsce już za kilkanaście dni, a konkretnie 17 lipca. Na stronie ESRB pojawiła się kategoria wiekowa produkcji wraz z krótkim uzasadnieniem. Ghost of Tsushima otrzymało ocenę M (mature, 17+).

Głównymi elementami gry, które przyczyniły się do jej skategoryzowania jako produkcji dla dorosłych, są krew, intensywna przemoc i częściowa nagość. Jak na porządną produkcję o samurajach przystało, w GoT doświadczymy rozczłonkowywania, dekapitacji i podpalania ludzi. Wszystko będzie pływać we wiadrach krwi. I nie byłoby to aż tak straszne, gdyby nie fakt, że oprócz tego tytuł ma pokazać – zacytujmy: męskie pośladki wyeksponowane podczas kąpieli w gorącym źródle (i to jest dopiero dramat).

Ghost of Tsushima przeniesie gracza do feudalnej Japonii z XIII wieku. Wcielając się w bohatera Jina Sakai, zmierzymy się z najazdami ze strony Mongołów, walcząc podstawową bronią samurajską, czyli kataną (oraz, jak wyjawili autorzy już jakiś czas temu, paroma innymi zabawkami, takimi jak dwa typy łuków czy bomby dymne). Warto też wspomnieć, że GoT ma być dość długą produkcją – wiemy, że jej pełne ukończenie (przy wypełnieniu zadań pobocznych) może zająć nawet 50 godzin. Pisaliśmy o tym tutaj.

Podobnie jak The Last of Us 2Ghost of Tsushima trafi wyłącznie na PS4.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się