Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Ghost of Tsushima w złocie, premiera za kilkanaście dni

Twórcy z Sucker Punch Productions poinformowali, że Ghost of Tsushima właśnie osiągnęło status gold. Oznacza to, że tytuł jest w pełni gotowy i czeka  już tylko na premierę.

Wczoraj wieczorem na Twitterze Sucker Punch pojawiła się informacja, że opowieść o samuraju właśnie pokryła się złotem. Twórcy ogłosili, że zostaje właśnie osiągnięty punkt kulminacyjny procesu wieloletniej pracy nad tytułem i wyrazili zadowolenie z zakończenia prac, dodając, że nie mogą się doczekać, by oddać GoT w ręce graczy. Nastąpi to już za niecały miesiąc, a konkretnie 17 lipca.

Ghost of Tsushima przeniesie gracza do feudalnej Japonii z XIII wieku. Wcielając się w bohatera Jina Sakai, zmierzymy się z najazdami ze strony Mongołów, walcząc podstawową bronią samurajską, czyli kataną (oraz, jak wyjawili autorzy już jakiś czas temu, paroma innymi zabawkami, takimi jak dwa typy łuków czy bomby dymne). Warto też wspomnieć, że GoT ma być dość długą produkcją – wiemy, że jej pełne ukończenie (przy wypełnieniu zadań pobocznych) może zająć nawet 50 godzin. Pisaliśmy o tym tutaj.

Podobnie jak The Last of Us 2, które święci obecnie tryumfy jako według niektórych najlepsza gra dotąd wydana na PS4, Ghost of Tsushima trafi wyłącznie na konsole Sony.

Poniżej zamieszczamy dla przypomnienia zaprezentowany na State of Play 18-minutowy gameplay z produkcji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się