Genesis Rhod 400 – tania wodoodporna klawiatura membranowa

Wiele firm nastawia się na produkcję klawiatur mechanicznych, a nawet jeśli przygotują już membranową, jej jakość pozostawia wiele do życzenia. Genesis twierdzi, że ich podejście jest zupełnie inne, a dowodem na to ma być Rhod 400.

Producent chwali się, że wbrew temu, co myśli się o klawiaturach z tego przedziału cenowego, jego produkt jest wytrzymały. Obudowa urządzenia została wzmocniona przez dwie aluminiowe klamry, zaś konstrukcja membrany chroni podzespoły przed kontaktem z wodą. Do tego dochodzą specjalne otwory, odprowadzające ciecz i pomagające tym samym w osuszeniu Rhod 400 w przypadku nieszczęśliwego wypadku.

Oczekiwana zamiana miejsc
Produkt Genesis ma być także wygodny w użyciu, stąd wysoki skok klawiszy czy tylne nóżki umożliwiające regulację wysokości klawiatury. Gracz może też zamienić miejscami klawisze strzałek z przyciskami WSAD, jeśli taki układ bardziej mu pasuje. Ułatwiona ma być także obsługa multimediów, kontrolowanych przy pomocy 12 klawiszy funkcyjnych.

Genesis Rhod 400

Dla mistrzów combosów
Klawiatura dla graczy nie może obyć się bez funkcji anti-ghostingu, nic dziwnego więc, że Rhod 400 również korzysta z tej technologii. Jest ona zwłaszcza przydatna w sytuacji, gdy użytkownik będzie wprowadzał skomplikowaną sekwencję przycisków, a komputer mógłby nie odczytać sygnału z któregoś z klawiszy – właśnie przed tym chroni anti-ghosting. Produkt Genesis posiada też opcję blokady klawisza Windows.

Genesis Rhod 400

„Oddycha” pełną piersią
Genesis starał się również zadbać o właściwy wygląd klawiatury. Dlatego prócz gamingowego designu Rhod 400 wyposażono w podświetlenie LED w trzech kolorach: niebieskim, czerwonym i fioletowym. Standardowy tryb świetlny można następnie przełączyć na efekt „Oddychanie”.

Genesis Rhod 400

Klawiatura Rhod 400 kosztuje około 69 zł.

Dane techniczne:

⦁ Mechanizm klawiszy: membranowe
⦁ Podświetlenie: LED (niebieski, czerwony, fioletowy)
⦁ Klawisze multimedialne: 12
⦁ Wodoodporna konstrukcja
⦁ Funkcja Anti-ghosting

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.