GeForce RTX 4080 SUPER trafia do sklepów. Nowa karta lepsza od poprzedniczek

GeForce RTX 4080 SUPER
Newsy PC

Już dziś na rynek i do sklepów trafiła zapowiadana nowość w świecie kart graficznych. W sprzedaży dostępna jest seria GeForce RTX 4080 SUPER. Mocniejsza od poprzedniczek karta jest do kupienia już od 4999 zł. Dostępnych jest kilka wersji, a jedną z najważniejszych cech wprowadzonej serii jest wykorzystywanie najszybszej na świecie pamięci GDDR6X o potężnej przepustowości.

GeForce RTX 4080 SUPER – nowa seria na rynku

Już dziś, czyli 31 stycznia do sprzedaży trafiła nowa seria kart graficznych GeForce RTX 4080 SUPER. Nowe, mocniejsze, szybsze — jednym słowem lepsze niż poprzednie układy graficzne są wyposażone w najszybszą na świecie pamięć GDDR6X o maksymalnej przepustowości aż 23 Gb/s. To świetna wiadomość m.in. dla osób korzystających z takich programów, jak znany Blender. Firma NVIDIA twierdzi, że w tym przypadku wzrost wydajności wynosi nawet 70%, co stanowi ogromną różnicę.

Nowa seria GeForce RTX 4080 SUPER to najmocniejsze z kart zapowiedzianych na styczeń tego roku, jednocześnie ostatnie, które zostaną wydane w tym okresie roku. Jak wygląda aspekt cenowy? Ceny startują już od 4999 zł, a karty można kupić w kilku wersjach:

Żaden fan pecetowego gamingu nie może przejść wobec tych układów obojętnie. Nowe karty RTX gwarantują więcej rdzeni i szybszą pamięć, co przekłada się na widocznie lepsze parametry podczas rozgrywki. Bez trybu DLSS nowa karta jest 1,4 raza szybsza niż RTX 3080Ti. Wystarczy jednak uruchomić tryb generowania klatek, aby wydajność była dwukrotnie wyższa.

Jeszcze dziś do pobrania zostały udostępnione najnowsze sterowniki Game Ready. Wspierają one nowe karty graficzne, dzięki czemu każdy gracz posiadający nowy układ będzie mógł w pełni wykorzystać jego potencjał. Jeżeli składacie właśnie nowego PC, to ta karta graficzna zdecydowanie powinna was zainteresować.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie