GeForce GTX 1080 Ti – polska cena nowej karty graficznej od Nvidia

Wiadomo już, ile zapłacimy za tego potwora!

Cena GeForce GTX 1080 Ti w wersji Founders Edition na terenie Polski wynosi 3650 zł. To oczywiście sugerowana stawka, zatem możecie się spotkać również z lekko innymi cenami za nową kartę wyprodukowaną przez firmę Nvidia.

Już dzisiaj (2 marca od godziny 17:00) można składać zamówienia przedpremierowe na GeForce GTX 1080 Ti w wersji Founders Edition, wystarczy przejść na główną stronę nvidia.pl. Karty będą rozsyłane do klientów w dniu 10 marca, kiedy to nastąpi oficjalna premiera nowego GPU. Tego dnia układ pojawi się nie tylko w wersji od Nvidia, lecz również od oficjalnych partnerów firmy, w tym ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY i Zotac.

Nvidia podkreśla, że wydajność GeForce GTX 1080 Ti w grach jest większa o 35% w porównaniu z kartą GTX 1080. Nowy model wyposażono w 11 GB pamięci GDDR5X następnej generacji o wyjątkowej przepustowości 11 Gb/s.

GeForce GTX 1080 Ti – specyfikacja techniczna dostępna w tym newsie

Karta graficzna GeForce GTX 1080 Ti spełnia według producenta najwyższe wymagania stawiane przez gry w rozdzielczości 4K i 5K, efekty HDR w DX12 oraz wirtualną rzeczywistość. Poniżej najważniejsze cechy tego modelu.

GeForce GTX 1080 Ti – najważniejsze cechy:

  • Parametry zapewniające wysoką wydajność: karta GTX 1080 Ti została wyposażona w 3584 rdzenie NVIDIA CUDA i pamięć o rozmiarze 11 GB i przepustowości 11 Gb/s. W efekcie jest ona wydajniejsza o 35% od modelu GeForce GTX 1080, a w porównaniu z modelem GTX 1070 jest szybsza aż o 78%. GTX 1080 Ti prześciga też kartę NVIDIA TITAN X Pascal, która kosztuje 1200 USD i jest przeznaczona do zadań związanych z nauczaniem maszynowym i sztuczną inteligencją.
  • Nowa generacja architektury pamięci: GTX 1080 Ti to pierwsza karta graficzna na świecie wyposażona w pamięć G5X nowej generacji firmy Micron. 11 GB pamięci G5X pracującej z ogromną prędkością – 11 Gb/s – zapewnia przepustowość niespotykaną dotychczas w jakiejkolwiek karcie graficznej do gier. Nowy model jest także przyjazny dla graczy zainteresowanych podkręcaniem.
  • Zaawansowany proces FinFET: karta GTX 1080 Ti została wyprodukowana z użyciem najnowocześniejszego procesu FiNFET. 12 miliardów tranzystorów zawartych w tym układzie zapewniają znacznie większą wydajność i efektywność energetyczną od modeli z poprzedniej generacji.
  • GTX 1080 Ti to również wydajny układ chłodzenia z komorą parową o wysokim przepływie powietrza, a także siedmiofazowy układ zasilający z 14 wysokowydajnymi podwójnymi tranzystorami unipolarnymi.
  • Obsługa nowoczesnych technik graficznych: 4K, VR, NVIDIA G-SYNC HDR i NVIDIA GameWorks zapewniających kinowe i interaktywne wrażenia w połączeniu z wysoką płynnością rozgrywki.

Źródło: Nnidia, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.