Fable faktycznie ma aż tak imponować grafiką. Jeden z twórców śmieje się z “niedowiarków”

Fable ma faktycznie wyglądać tak dobrze, jak na zwiastunie
Newsy PC Xbox Series

Fable ma potencjał na zostanie jedną z najpiękniejszych gier tej generacji. Przedstawiony na konferencji materiał miał pokazać, jak naprawdę tytuł wygląda.

Niedługo po prezentacji nowego Fable w sieci zagrzmiało. Wiele osób zarzucało twórcom, że pokazali na prezentacji byle filmik CGI, a nie to, jak tytuł naprawdę ma wyglądać. Teraz jednak jeden z deweloperów z Playground Games postanowił wyjaśnić wątpliwości i obiecać, iż ich nowa faktycznie ma prezentować aż tak wysoki poziom wizualny.

Lucas Koelz, artysta oświetlenia z Playground Games musiał widzieć w internecie wiele komentarzy “niedowiarków”. Jasne, sama prezentacja zapowiada naprawdę ciekawą produkcję, ale ciężko było uwierzyć, że grafika może tak wyglądać. W końcu sam zwiastun pozbawiony był rozgrywki, a przypominał bardziej wyrenderowane zewnętrznie sceny. Mimo to nowe Fable ma prezentować taki sam poziom – w końcu zwiastun powstał na silniku gry.

Ludzie, którzy nie wierzą, że to jest “prawdziwe” lub że gra będzie tak wyglądać, to jeden z najlepszych komplementów. #Fable

– wyjaśnia Lucas Koelz z Playground Games

Nie dziwota, że wiele osób zarzuca twórcom CGI, skoro na prezentacji zabrakło informacji o tym, na jakiej platformie odpalono grę. Wiele osób uważa, że może i rozgrywka będzie prezentować podobną jakość wizualną, ale na pewno nie na Xbox Series X, a raczej na PC w wersji “ultra”. Tego akurat nie wiemy, ale ze słów Koelza wynika, że nie powinniśmy się o to martwić. Osobną kwestią pozostaje jednak downgrade, który być może finalnie się wydarzy. Warto przypomnieć również, że wiele osób zarzuca Fable pokazanie “brzydkiej kobiety”, jakkolwiek kuriozalnie i idiotycznie by to nie brzmiało.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie