Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Gears 5 na Xbox Series X wygląda znakomicie

Gra Gears 5 uruchomiona na konsoli Xbox Series X to wizualny majstersztyk.

Digital Foundry poddające analizie technicznej gry oraz sprzęt dedykowany graczom, przygotowało materiał video pokazujący w akcji produkcję od The Coalition. Poprawiono wiele aspektów oprawy wizualnej, dostosowując ją do nowej generacji.

Zmiany obejmują ulepszenie oświetlenia, a także cieni. Pozycja utrzymuje 60 klatek animacji, kiedy rozgrywamy tryb kampanii oraz aż 120 kiedy korzystamy z trybu multiplayer. Zwrócono także uwagę na świetną implementację HDR w tytule.

Ewentualne, chwilowe spadki klatek animacji, mogą pojawić się w trakcie przemierzenia bardziej rozległych obszarów. Rozmowy pracowników Digital Foundry z twórcami sugerują, że problem został przez nich wykryty i niebawem doczekamy się patcha.

Gra korzysta z dynamicznego skalowania rozdzielczości, ale testerzy zaobserwowali, że strzelanka rzadko schodzi do poziomu 1080p. Utrzymując zwykle 1728p, czy też 2160p, gdy na ekranie niewiele się dzieje.

Jeśli więc nigdy nie graliście w serię Gears 5, zdecydowanie warto nadrobić zaległości na next-genie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się