[Gamescom 2014] DriveClub bez super aut z Japonii, ale z super szybkim systemem wgrywania

[Gamescom 2014] DriveClub bez super aut z Japonii, ale z super szybkim systemem wgrywania
Gamescom 2014 Newsy PS4 Targi Gamescom
DriveClubPrezentację wyścigów przeprowadzono w Kolonii za zamkniętymi drzwiami, zza których wyciekło jednak nieco informacji.
Zawdzięczamy je serwisowi DualShockers. Przedstawiciele Evolution Studios tłumaczą na łamach portalu, że japońskie super auta nie pojawią się w DriveClub za szybko. Na pewno nie zobaczycie ich w dniu premiery tytułu. Producent uspokaja jednak, że nabył prawa do pojazdów z Azji, lecz planuje wystawić je na start dopiero w DLC, które z czasem mają się pojawiać. Evolution Studios zapewnia jednocześnie, że wachlarz modeli, które będą dostępne w grze od samego początku, został dobrany w taki sposób, by samochody różniły się od siebie stylem jazdy. Każdy znajdzie więc coś dla siebie. Serwis DualShockers dowiedział się ponadto, że DriveClub będzie miał nie tylko szybkie auta, lecz również super szybki system ładowania gry. Ponoć Evolution Studios miało spory problem, by tego dokonać, ale udało się - twórcy obiecują, że większość tras wczyta się w mniej niż 30 sekund, a niektóre nawet w niespełna 10 sekund! Evolution Studios zamierza również pytać graczy, czego oczekują od DriveClub. Wprowadzenie dynamicznego systemu zmiany pogody było właśnie sugestią ze strony społeczności. Co prawda nie pojawi się on w grze wraz z premierą. Na oficjalnym blogu PlayStation możemy przeczytać, że dostaniemy go jako bezpłatne DLC wkrótce po starcie tytułu. Przypominamy, że DriveClub wyjdzie jedynie na PS4. Premiera została zaplanowana na 7 października tego roku (w Europie dzień później).

Gamescom 2014 – wiadomości, zapowiedzi, nowości. Wszystko w jednym miejscu

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie