Gameplay z Child of Light zabierze Was do baśniowego świata

Trudno odmówić grze studia Ubisoft przepięknej stylistyki.

Premiera tytułu zaplanowana jest na 30 kwietnia 2014 roku. Produkcja ukaże się na: PC, PS4, PS3, Xboksa One, Xboksa 360 oraz Wii U, jedynie w dystrybucji cyfrowej. Gra będzie łączyć elementy gry platformowej z RPG. Szczególne wrażenie robi oprawa wizualna, oparta na silniku  UbiArt Framework. Twórcy tworząc grafikę inspirowali się m.in. pracami Yoshitaki Amano, który odpowiedzialny jest za  serię  Final Fantasy.


Fabuła gry przedstawia historię księżniczki Aurory, która gdy wraca do swojego królestwa odkrywa, że jej poddani zostali przemienieni w kruki. Jej celem stanie się więc podjęcie próby odczarowania mieszkańców. Walki prowadzone będą w systemie turowym, pokonując przeciwników będziemy awansować na kolejne poziomy doświadczenia, rozwijając naszą postać.

Gra poza walką koncentrować się będzie wokół prowadzenia rozmów z napotkanymi postaciami, szukania ukrytych skarbów i podejmowania decyzji. Nie zabraknie także sporej ilości misji pobocznych, który urozmaicą wątek główny historii.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

1 Shares
Share1
+1
Tweet