Game Mode dla Windows 10 – zobaczcie, jak to działa oraz ile więcej fps-ów dostaniemy w grach

Microsoft wypuszcza kolejny materiał prezentujący tryb dla gracza.

Gigant z Redmond pracuje obecnie nad specjalnym trybem, który będziemy mogli uruchomić podczas grania i zyskać nieco fps-ów. Game Mode ma być dostępny dla wszystkich graczy wiosną tego roku i zostanie wprowadzony wraz z aktualizacją Windows 10 Creator Update. Przed tym nowa funkcja zostanie przetestowana przez użytkowników programu Windows Insider i z tej okazji opublikowano świeżutki materiał rzucający nieco światła na oczekiwaną nowość.

Microsoft tłumaczy, że Game Mode dostanie własną zakładkę w opcjach systemu Windows 10, a za pomocą skrótu Win+G będziemy mogli go skonfigurować również podczas rozgrywki. Tryb dla gracza ma podnieść wydajność w grach, oferując podniesienie maksymalnej oraz średniej liczby klatek na sekundę.

Serwis arstechnica.com postanowił zapytać przedstawiciela Microsoftu, o jakim wzroście fps-ów mowa. W odpowiedzi usłyszał, że możemy spodziewać się wzrostu wydajności w grach o 2-5 procent.

Game Mode dla Windows 10 ma działać zarówno z grami Win32, jak i tymi dostępnymi w ramach Universal Windows Platform. Tryb nie będzie jednak wspierał każdej produkcji, lecz jedynie wybrane, które zostaną podane podczas premiery funkcji. Oczywiście, kolejne tytuły będą z czasem dodawane do istniejącej puli.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: