Forza Horizon 5 - Peugeot ściga się po piaszczystej drodze Meksyku

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Nie ma lepszego mocniejszego w ofercie Xbox. Zobaczcie, jaki rekord wykręciła Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 to niezwykle wyczekiwany przez graczy tytuł. Widać to po wszechobecnym zainteresowaniu w sieci tym tytułem, co przełożyło się na ogromny sukces przy premierze. Twórcy pochwalili się astronomicznym wynikiem.

W ciągu pierwszego tygodnia od premiery FZ5 po drogach Meksyku przejechało już 10 000 000 kierowców. Czyni to tę ścigałkę królem wśród tytułów debiutujących na platformach Xbox, tym samym zdobywając to samo osiągnięcie na tle wszystkich gier dostępnych w ramach Xbox Game Pass.

Dziękujemy ponad 10 milionom fanów Forza Horizon 5 za największy pierwszy tydzień w historii Xbox i Xbox Game Pass. GG!

Należy jednak brać pod uwagę, że twórcy nowej Forzy zdecydowali się na kilka ruchów, które znacząco mogły się do tego przyczynić. Po pierwsze część graczy miała dostęp do gry na parę dni przed jej oficjalną premierą, jeśli zakupiła zdecydowanie droższy pakiet. Na chwilę przed debiutem było ich już 800 tysięcy.

Po drugie gra jest również dostępna właśnie w Xbox Game Pass, co pozwoliło mieć do niej dostęp niskim kosztem naprawdę ogromnemu gronu subskrybentów. Warto dodać do tego fakt, iż obecnie dostęp do niej można zgarnąć za zaledwie 4 zł, co na pewno zwiększyło zainteresowanie i abonamentem, i samą produkcją.

Mimo to, ta kosmiczna liczba robi ogromne wrażenie, a samo osiągnięcie jak najbardziej się należy. W końcu liczy się to gigantyczne zainteresowanie, które zdobyła Forza. Z całego serca gratuluję twórcom i życzę dalszych sukcesów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 67 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor2%
Terrible52%