Forza Horizon 5 - wyścig w deszczu - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

W Forza Horizon 5 gra ponad 800 tys. graczy, a jeszcze nie było premiery

W Forza Horizon 5 gra już prawie milion osób, choć oficjalna premiera ma miejsce dopiero jutro. Wszystko za sprawką możliwości zakupu specjalnych wydań, które pozwalają zagrać na kilka dni przed oficjalnym debiutem produkcji.

Co ciekawe – ów wersje kosztują niesamowicie sporo względem „podstawki”. Jeśli zakupicie produkcję standardowo, wydacie najmniej 249,90 zł (Steam). To jednak umożliwi Wam rozgrywkę dopiero od jutra. Z Premium Edition za 399,99 zł (również Steam) przystąpienie do wyścigów możliwe jest od 5 listopada. Jeśli korzystacie z usługi Xbox Game Pass, dostęp do wcześniejszego wydania otrzymacie w ramach Zestawu dodatków Premium za 199 zł. Za granicą określono ceny wymienionych wariantów na odpowiednio 99 i 45 dolarów.

Jak zauważyło VGC, zliczając wszystkie już zakupione „niepodstawowe” kopie gry, obecnie ponad 800 000 graczy śmiga po cyfrowym Meksyku. Oznacza to, że na Forza Horizon 5 wydano już między 36 a 79 mln dolarów (ok. 143 – 314 mln złotych). Warto zaznaczyć, że w wymienioną kwotę nie wliczono pre-orderów na zwykłe wydanie. Świadczy to jedynie o wysokim zainteresowaniu produkcją, a uwierzcie, że jest czym.

Omawiany tytuł zbiera obecnie najlepsze recenzje na tle innych premier 2021 roku. Wielu recenzentów przyznaje nawet maksymalne noty, a i naszej redakcji produkcja przypadła do gustu.

A Wy graliście już w FH5, czy czekacie na jutrzejszą premierę?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%