Forza Horizon 3 – PC vs Xbox One. Na komputerach ładniej, ale o ile?

Forza Horizon 3 – PC vs Xbox One. Na komputerach ładniej, ale o ile?
Filmiki z gier Newsy PC XOne

Zapraszamy na porównanie grafiki.

Już 27 września posiadacze komputerów PC oraz konsol Xbox One przekroczą linię startu i rozpoczną wielki wyścig przez Australię w Forza Horizon 3. Tytuł został bardzo wysoko oceniony przez recenzentów (przypominamy poniżej), którzy chwalili produkcję za naprawdę niezłą grafikę. Jak można się spodziewać, pecetowy port będzie wyglądał lepiej od konsolowej wersji, lecz jakie konkretnie różnice zobaczymy?

Wszystko przedstawia porównanie grafiki, które zostało przygotowane przez ekipę CandylandForza Horizon 3 na PC to lepszy wygląd wody, więcej tekstur w tle, ładniejsze cienie na ulicy czy w odbiciach samochodów oraz większa odległość rysowania obiektów.

Zatem różnice są, lecz prawdę mówiąc podczas wyścigów i tak większość graczy ich nie dostrzeże. Konsolowa edycja Forza Horizon 3 wygląda bowiem naprawdę przepięknie. Wersja PC wyścigów zyskuje jednak znacznie pod względem płynności. Xbox One oferuje 30 klatek na sekundę, podczas gdy na blaszakach spokojnie możemy śmigać w 60 fps-ach.

Forza Horizon 3 na PC już do pobrania. Szykujcie sporo miejsca na HDD

Osoby, które kupiły Forza Horizon 3 na PC, nie muszą czekać do premiery tytułu, by pobrać wyścigi na dysk twardy komputera i być tym samym przygotowanym do natychmiastowego startu, kiedy tylko gra zostanie odblokowana. Przypominamy, że stanie się to w przyszłym tygodniu, 27 września a produkcja zadziała jedynie na systemach Windows 10.

Według użytkowników forum Reddit, pliki z Forza Horizon 3 ważą 49.04 GB, zatem wcześniejsze zassanie ich jest jak najbardziej wskazane.

Oprócz ściągnięcia samej gry, warto zadbać również o pobranie najnowszych sterowników do kart graficznych Nvidia lub AMD, które zostały wydane specjalnie z myślą o nadchodzących wyścigach.

Recenzje Forza Horizon 3 i wszystko co najlepsze w zwiastunie premierowym

Przedsmak wyścigów możemy poczuć w demo Forza Horizon 3, dostępne do pobrania na konsolę z tego miejsca.

Poniższy filmik wypchano efektownymi scenami, pokazującymi różne rodzaje nawierzchni, samochodów oraz jazdę w dzień jak i w nocy. Powrót serii wypadł naprawdę znakomicie, o czym świadczy średnia z 44 recenzji zebranych przez serwis Metacritic. To naprawdę wysokie 90/100.

Recenzenci docenili świetnie zaprojektowane trasy oraz otoczenie, mieszankę jazdy terenowej i asfaltowej, dobry system nagród oraz sterowanie. Redaktor IGN pisze wręcz o mistrzostwie, jeśli chodzi o wyścigi z otwartym światem. Forza Horizon 3 jest większa i lepsza od poprzednika, zatem jeśli lubicie takie klimaty, tylko czekać na premierę.

Recenzje Forza Horizon 3 – wybrane oceny:

  • Digital Spy – 10/10
  • God is a Geek – 9,5/10
  • IGN – 9,5/10
  • Gameblog.fr – 9/10
  • Destructoid – 9/10
  • Attack of the Fanboy – 9/10
  • Hardcore Gamer – 9/10
  • GameSpot – 9/10
  • Polygon – 8,5/10
  • CGMagazine – 8/10

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie