Dobre wieści dla osób, które czekają na multiplatformowość w Fortnite

Jeśli interesuje Was rozgrywka pomiędzy platformami, deweloperzy odpowiedzialni za Fortnite już szykują dwie opcje.

Nie tylko posiadacze PlayStation 4 będą mogli zmierzyć się w Fortnite z graczami siedzącymi przed PC i urządzeniami przenośnymi. Epic Games informuje, że podobny program przygotowuje również we współpracy z Microsoftem.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Fortnite: Battle Royale będzie oferowało wspólną grę i wspólny system postępów na wielu platformach: PlayStation 4, komputerach PC i Mac, urządzeniach z systemem iOS, a potem także urządzeniach z Androidem. Oznacza to, że gracze korzystający z wszystkich powyższych platform będą mogli skrzyknąć znajomych, sformować oddział i grać wspólnie.

Teraz Epic Games ujawnia, że dzięki współpracy z naszymi przyjaciółmi z firmy Microsoft, Fortnite będzie obsługiwać funkcje rozgrywki, postępów i zakupów pomiędzy platformami Xbox One, PC, Mac, iOS oraz (w ciągu najbliższych miesięcy) Android.

Wygląda na to, że opracowywane są dwa oddzielne systemy, jeden we współpracy z Sony, drugi w porozumieniu z Microsoftem. Wychodzi też na to, że posiadacze PlayStation 4 nie zmierzą się z właścicielami Xbox One

Z każdą kolejną aktualizacją i każdą dodaną platformą, staramy się, aby Fortnite docierało do coraz większej liczby osób i aby granie ze znajomymi było jak najprostsze. Jak zawsze rozgrywka międzyplatformowa jest całkowicie opcjonalna – dodają deweloperzy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: