Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Fortnite pod ostrzałem rapera, który chce pozwać Epic Games

Zobaczcie taniec z Fortnite, który narobił zamieszania i stał się przyczyną oskarżeń. 

Jeśli jesteście fanami Fortnite, na pewno macie swój ulubiony taniec, który można zapląsać podczas starć w Battle Royale. Epic Games oferuje ponad 100 emotek w swojej strzelance, które można kupić za $5. Jak się okazuje, niektóre z nich zostały mocno zainspirowane (delikatnie mówiąc) twórczością muzyków, którzy nawet nie mieli o tym pojęcia.

Kilka miesięcy temu raper Chance pisał na Twitterze, że skoro Epic Games wykorzystuje choreografie wymyślone przez różnych artystów i na tym zarabia, to byłoby uczciwe, gdyby ci coś z tego mieli. Teraz mamy kolejny głos w sprawie, który pochodzi od rapera 2 Milly.

Jak się okazuje, taniec wymyślony przez 2 Milly znany jako Milly Rock został wykorzystany w Fortnite pod nazwą Swipe It. Nie ma wątpliwości, że to czysta zrzynka – sami zerknijcie na porównanie na poniższym filmiku.

Kiedy 2 Milly dowiedział się, że ktoś zarabia na tym, co sam wykreował, nie był oczywiście zadowolony: Wszyscy zaczęli mi mówić, „Stary, twój taniec jest w grze”. Oni te ruchy sprzedają i zarabiają na nich. Uznałem, że tak dłużej być nie może. Nie chcę zarobić milionów. Chronię to, co moje.

Raper zapowiada pozew przeciwko Epic Games. Deweloper sprawy nie komentuje, lecz nawet jeśli dojdzie do procesu, może okazać się on dla 2 Milly ciężki do wygrania, ponieważ prawo autorskie nie obejmuje choreografii, a ruchów tanecznych nie można opatentować.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%