Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Fortnite i afera z piersiami, czyli krępująca wpadka Epic Games

Deweloperzy usuwają z Fortnite fizykę piersi i tłumaczą, że podskakujące balony nie powinny znaleźć się w grze, przy której bawi się wielu nieletnich.

Fortnite w pierwotnym założeniu miało posiadać fizykę żeńskich atrybutów, lecz Epic Games wyłączyło tę funkcję. Lecz jeśli kod został jedynie dezaktywowany, a nie usunięty z plików gry, mogło się zdarzyć, że przypadkowo ponownie zostanie włączony. Tak się właśnie stało za sprawą aktualizacji 6.00 do Fortnite, która wprowadziła do gry m.in nowe skiny i animacje. Gracze od razu zauważyli, że w przypadku kowbojskiego stroju Calamity, piersi bohaterki zachowują się… naturalnie, czyli podskakują przy wykonywaniu tańca.

Epic Games tłumaczy na łamach portalu VG24/7, że cała sprawa jest przypadkowa: To niezamierzone i krępujące. Pracujemy teraz nad naprawieniem tego tak szybko, jak to możliwe.

Dosłownie 2 godziny temu na oficjalnym kanale Fortnite w serwisie Twitter pojawiła się informacja: Właśnie wypuściliśmy aktualizację zawierającą poprawki błędów dotyczących skinów i animacji. Nie wymagało to wyłączania serwerów.

Szybki fix usuwa zatem fizykę piersi z Fortnite, która pozostała jedynie na licznych materiałach wideo, które możemy odnaleźć w sieci:

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 59 reviews)
Excellent44%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible49%