Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Fortnite Battle Royale – darmowa gra zarobiła miliard dolarów!

Nie rozumiecie fenomenu Battle Royale? Denerwuje Was, że w każdej grze deweloperzy wpychają ten tryb, nawet na siłę? Mamy zatem dla Was złe wieści – to jeszcze nie koniec. Fortnite Battle Royale zarabia doskonale.

Mało kto ma chyba obojętny stosunek do Fortnite Battle Royale i ogólnie – do typu rozgrywki, jaki prezentuje ta sieciowa strzelanina. Niektórzy mają dosyć wszędobylskiego Fortnite, inni wręcz za nim przepadają i nie wyobrażają sobie dnia choćby bez jednego meczyku. I przy okazji… wydają kasę na skórki.

Fortnite Battle Royale ogromnym sukcesem finansowym

Choć Fortnite Battle Royale jest do pobrania za darmo na PC, PS4, Xbox One i telefony, potrafi na siebie zarobić. Jak wynika z raportu przedstawionego przez firmę SuperData, strzelanka wygenerowała ponad miliard dolarów przychodu i chodzi jedynie o kasę, którą gracze zostawiają poprzez mikropłatności w tym darmowym trybie.

Eksperci z SuperData zwracają również uwagę na to, że z miesiąca na miesiąc przychody z Fortnite Battle Royale rosną i choć dynamika wzrostu nieco wyhamowuje, gra nie osiągnęła jeszcze swojego szczytu. W marcu Epic Games zarobiło na mikropłatnościach w omawianej produkcji 223 miliony dolarów, a w maju 318 milionów.

Battle Royale z milionową widownią!

To jednak nie wszystko, co mają do powiedzenia eksperci z SuperData. Jak wynika z ich wyliczeń, to właśnie Battle Royale jest obecnie najpopularniejszym typem rozgrywki na wszystkich platformach, na jakich się pojawia.

W maju gracze oglądali streamy z Fortnite Battle Royale na Twitch przez 574 mln godzin, przez co cały gatunek Battle Royale został najczęściej oglądanym na wspomnianej platformie. Łącznie gry traktujące o Battle Royale były oglądane w maju przez 700 mln godzin.

Gatunek Battle Royale – według SuperData – będzie zarabiał w kolejnych latach wciąż więcej i więcej. W zeszłym roku takie gry przyniosły całkowity przychód w wysokości 1,7 mln dolarów, w tym roku analitycy szacują 12,6 mln dolarów, a w 2019 roku Battle Royale przyniesie nawet 20,1 mld dolarów przychodów.

Nie ma się zatem co dziwić, że Battle Royale wyskoczy niedługo z lodówki!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%