Premiera Forspoken znów opóźniona, ale chyba nie ma powodów do obaw

Forspoken - wymagania na PC są szalone. Lepiej chyba grać na PS5
Newsy PC PS5

Square Enix potwierdza, że premiera Forspoken została przesunięta na późniejszy termin. Gra jest już jednak prawie ukończona i twórcy wprowadzają ostatnie szlify.

Debiut produkcji został w marcu przesunięty na październik, a teraz opóźniono go o kolejne pół roku. Gra trafi na rynek 24 stycznia 2023 roku.

Square Enix wspiera swoją decyzję rozmowami prowadzonymi z “kluczowymi partnerami”, a więc być może PlayStation, które zgarnęło czasową ekskluzywność dla tego tytułu. Możliwe, że Sony nie chce, aby Forspoken musiało konkurować z zaplanowanym na jedynie miesiąc później God of War Ragnarok lub mającym pojawić się we wrześniu The Last of Us Part I.

W wyniku trwających rozmów z kluczowymi partnerami podjęliśmy strategiczną decyzję o przesunięciu daty premiery Forspoken na 24 stycznia 2023 roku. Wszystkie elementy gry są już ukończone, a rozwój znajduje się w fazie ostatecznego dopracowania.
Chcielibyśmy podziękować Wam za nieustające wsparcie i cierpliwość podczas tej podróży. Wasza ekscytacja grą inspiruje nas każdego dnia i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami kolejnymi informacjami o Forspoken jeszcze tego lata!

Ogłoszenie Square Enix

Choć w przypadku tylko opóźnień premiery wypadałoby się chyba już martwić o stan gry, ja pozostaję spokojny. Zwróćcie uwagę, że Square Enix nie wspomniało ani słowem wprost, że deweloperzy potrzebują więcej czasu na doprowadzenie Forspoken do porządku. Wiele wskazuje na to, że tytuł faktycznie jest już ukończony, a przesunięcie jego debiutu nie ma związku ze stanem technicznym.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie