FootballTeam – poradnik. 10 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim zaczniesz!

FootballTeam – poradnik. 10 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim zaczniesz!
PG Exclusive Poradniki

FootballTeam to mocno rozbudowany manager piłki nożnej. Nic dziwnego, że początkujący gracz może nie wiedzieć na co zwrócić uwagę, awansować w rankingach swojego zawodnika jak najszybciej i najefektywniej.

Przed kilkunastoma dniami odkryłem przeglądarkowego, darmowego managera piłki nożnej o nazwie FootballTeam (z moimi wrażeniami odnośnie rozgrywki możecie zapoznać się przechodząc pod TEN link). Od tamtej pory nie mogę się od niego oderwać. A jako że mam za sobą już setki godzin spędzonych na platformie, to postanowiłem podpowiedzieć Wam co robić, abyście i Wy od samego początku, w możliwie prosty sposób mogli zacząć przygodę z FootballTeam. Zapraszam do poradnika, dzięki któremu po wejściu w świat FootballTeam od razu poczujesz się jak u siebie.

1. Rozsądne zarządzanie zasobami to klucz do sukcesu

Identycznie jak w innych tego typu przeglądarkowych grach, tak samo zabawa w FootballTeam polega na żonglowaniu kilkoma zasobami w możliwie przemyślany, jak najwydajniejszy sposób, aby nagle nie okazało się, że roztrwoniwszy je, szybko zostaliśmy z niczym. Te zasoby to nie tylko pieniądze liczone w euro, ale także Złote Piłki, Punkty Energii oraz Kredyty. Gdy zaczniesz grać w FootballTeam zauważysz, że zwłaszcza pula Punktów Energii szybko się kurczy. Służą one wszak m.in. podstawowej czynności, jaką jest trenowanie naszego zawodnika. Co więc zrobić, aby pozyskać nieco Punktów Energii? Jest na to kilka sposobów. Możemy przede wszystkim wysłać naszego piłkarza do miasta, a następnie do stołówki, gdzie posilając się, zyska darmową energię. To jednak nie wszystko. Punkty Energii znajdują się także w Energetycznych Paczkach, które zdobywamy bardzo często, wykonując konkretne zadania czy treningi.

2. Poluj na eventy, np. te weekendowe – będzie oszczędniej!

W grze FootballTeam, jak na manager zarządzania sportowcem przystało, wszystko ma swoją cenę. Na przykład trenowanie zawodnika w różnych kategoriach (gra ofensywna, kondycja itp.) kosztuje nas nie tylko Punkty Energii, ale także euro. Jeśli zależy nam na maksymalnym wyciśnięciu z naszych zasobów czego się tylko da, to warto poczekać na specjalne eventy w grze, kiedy to wiele aktywności jest “przecenionych”. I tak, np. 30 minut treningu ofensywnego pociągnie z naszego budżetu nie 130 tys. euro, a 90 tysięcy. Nie wspominając już o tym, że wydamy na tę aktywność także 10x mniej Punktów Energii. Eventy to także darmowe paczki z zasobami czy przedmiotami, ale również okazje, w których np. podczas pracy zarobkowej, będziemy mogli zarobić nieco więcej, niż zwykle. Tak więc naprawdę warto na nie polować. Dobra wiadomość jest też taka, że eventy w grze są bardzo częste.

3. Nie zrobisz wszystkiego na samym początku, ale to dobrze

Jeśli marzysz o tym, by założyć (darmowe) konto w grze FootballTeam i od razu dobrać sobie klub, by w nim grać, to wstrzymaj na chwilę swe konie! FootballTeam pozwoli Ci na to dopiero gdy już co nieco poduczysz się mechanik i osiągniesz 40 poziom OVR (ogólny poziom rozwoju). Jak to zrobić? Jako że OVR to suma wszystkich ośmiu umiejętności treningowych podzielona przez liczbę tych umiejętności, to w pierwszych godzinach zabawy będziemy musieli skupić się właśnie na rozwoju naszego zawodnika. Trzeba w tym przypadku pamiętać, że gra premiuje za zrównoważony rozwój wszystkich ośmiu umiejętności. Lepiej więc mieć je wszystkie rozwinięte np. do 40 punktów, niż niektóre do 60, a inne do 10. Jest jeszcze kilka innych miejsc w grze, do których uzyskamy dostęp dopiero po przekroczeniu konkretnego OVR. Jest to bardzo dobre rozwiązanie m.in. dlatego, że manager nie zasypuje nas na start mnóstwem informacji do przyswojenia, a randomowe trolle, które dopiero co założyły konta, nie mogą chodzić po czatach i siać zamętu.

4. To co nosisz, też ma wpływ na efektywność zawodnika

Aby nasz zawodnik był jeszcze wydajniejszy i sprawniejszy na meczach, warto wiedzieć, że może nam w tym pomóc jego strój. Nie ważne czy chodzi o koszulkę, opaskę, korki, spodenki czy inny przedmiot. Ważne, że każdy z nich posiada pewien poziom atutu, który warto później wykorzystać na murawie. Gwoli ścisłości, przedmioty te zdobywamy w bardzo prosty sposób, np. w paczkach przy okazji wykonywania treningów. Cóż, ostatecznie nasz zawodnik może nie będzie wyglądał szczególnie modnie (przynajmniej do momentu, aż nie skolekcjonuje całego stroju ulubionej drużyny), ale na pewno zaprocentuje to na jego wydajności. Warto w tym miejscu także dodać, że FootballTeam oferuje nam również gotowe Skiny (można je wygrać, dostać w ramach eventu bądź kupić), dzięki czemu zawodnik będzie wyglądał jednolicie, zachowując przy tym atuty wcześniej założonych, niekoniecznie sparowanych ze sobą części garderoby.

5. Kredyty są dla tych, co nie chcą czekać. Ale nie trzeba ich kupować za realną gotówkę

Nie ma co ukrywać – producenci darmowych gier nie tworzą ich charytatywnie i na czymś zarabiać muszą. Dlatego też w FootballTeam jednym z zasobów są Kredyty, które znacznie przyspieszają rozwój, a które możemy kupić za realne pieniądze. Ostatecznie FootballTeam może jednak do końca pozostać managerem w pełni darmowym, bowiem nawet i Kredyty uda nam się tutaj dostać bez wyciągania prawdziwych pieniędzy z portfela. Są na to aż trzy sposoby. Można je przede wszystkim wygrać w tak zwanych pojedynkach na tricki (tricki trzeba niemniej wcześniej opanować), sprzedając przedmioty z gry na wewnętrznym rynku czy w końcu zapraszając znajomych do gry w systemie poleceń (gdy znajomy kupi Kredyty, Ty otrzymasz 10% ich wartości). Szczególnie warte polecenia są pojedynki na tricki, bowiem można w nich zgarnąć naprawdę potężne nagrody (paczki, skiny, klucze, Punkty Energii, a wszystko to idące w setki, a nawet tysiące).

6. Często sprawdzaj, czy nie dostałeś jakiegoś bonusu

Napisałem to już w pierwszym moim materiale o FootballTeam i napiszę to raz jeszcze – w tej grze ciągle jest co robić. Nawet jeśli wyczerpie nam się jakiś zasób (Energia, euro itp.), i wydaje nam się, że będziemy musieli sporo poczekać, aż ten się odnowi, to możemy być w błędzie. Trzeba bowiem wiedzieć, że gra zawiera w sobie pewne zadania, po wykonaniu których w schowku postaci lądują nagrody takie jak Paczki Energii, Klucze do otwierania paczek, Paczki z przedmiotami, Złote Piłki czy Kryształy. Nie lądują one tam jednak samodzielnie. Trzeba się mianowicie pofatygować i kliknąć w zakładkę Zadania, by samodzielnie odebrać te bonusy, które następnie pojawią się z schowku z paczkami. Jeśli jesteśmy mocno zaangażowani w grę, to na brak tych paczek narzekać nie będziemy, a mogą nam one zapewnić kolejne minuty gry bez czekania (np. gdy w paczce będzie sporo energii).

7. Nie stroń od zakładów – to szybki sposób na gotówkę

W FootballTeam nie tylko zajmiemy się planowaniem kariery i rozwoju naszego zawodnika. Platforma udostępnia nam także możliwość obstawiania zakładów na najbliższe mecze, które będą rozgrywane przez innych graczy. Każdego dnia możemy obstawić 10 takich typów, a w ostateczności wygrać szybki i naprawdę łatwy pieniądz. Możemy więc szacować czyją wygraną zakończy się spotkanie, a także postawić na remis. Twórcy nie zapomnieli nam przy tym oddać do dyspozycji okienka, w którym samodzielnie wpisujemy kwotę zakładu. Oczywiście im więcej założymy, tym więcej mamy szansę wygrać, jak i przegrać. Emocję i frajdę potęguje przy tym możliwość obserwowania przebiegu tych meczy.

8. Masz dużo niepotrzebnych paczek? Wymień je na klucze

FootballTeam, jak na szanującego się managera przystało, wymaga od nas często główkowania i myślenia na dwa kroki wprzód. Niestety czasami zdarza się tak, że nie wszystko pójdzie po naszej myśli i jednych zasobów czy przedmiotów będziemy mieli za dużo, a innych (tych, których akurat bardziej potrzebujemy) mniej. Jest na to jednak metoda. Otóż FootballTeam pozwala nam wymienić każdy rodzaj paczki z itemami na klucz do ich otwierania. Może się bowiem zdarzyć, że będziemy mieli w schowku nawet 30 paczek, które dostaliśmy w efekcie treningów, ale bez kluczy się do nich nie dobierzemy. Tak samo jak nie dobierzemy się bez nich do paczek z energią. Jeśli więc zdarzy się Wam, że będziecie mieli mnóstwo paczek z przedmiotami i mnóstwo paczek z energią, ale niewiele kluczy, to zawsze możemy wymienić paczki z itemami właśnie na klucze. Jak już mówiłem – w FootballTeam nie ma miejsca na przestój. Czasami trzeba tylko przeklikać się przez kilka menusów, by odkryć nowe możliwości i bawić się dalej.

9. Stawiaj się na klubowe treningi i angażuj, a dostaniesz kontrakt

Choć jest to raczej poradnik dla osób stawiających dopiero pierwsze kroki w świecie FootballTeam, to warto byście już teraz wiedzieli, że rozwój Waszego zawodnika nigdy się nie kończy, ale docelowo służy temu, aby dostał się on do wymarzonego klubu i zdobywał tam kolejne nagrody, wyróżnienia czy ostatecznie – by zarabiał pieniądze grając mecze. Dostać się do pierwszego lepszego klubu przekraczając poziom 40 OVR nie jest trudno. Ale to dopiero początek nowych wyzwań. Nasz debiut w danym klubie to mianowicie zaledwie ławka rezerwowych, a jeśli chcemy sięgnąć po prawdziwą sławę i szacunek, trzeba będzie się jeszcze co nieco zasłużyć. Dlatego też warto pojawiać się w grze regularnie, chociażby na treningach zespołowych, by właściciel klubu zauważył nasze zaangażowanie, a w końcu dał nam kontrakt. A gdy będziemy już w zarządzie klubu, dane nam będzie rozbudowywać nasz klubowy stadion, a przez to dodatkowo zwiększać szansę zespołu w dalszych piłkarskich zmaganiach na wielu szczeblach.

10. Jeśli uzbierałeś trochę Kredytów, rozważ zakup Asystenta

Jak mówią – nie od razu Rzym zbudowano. Tak samo żadna legenda nie rodzi się w oka mgnieniu. Dlatego, aby w FootballTeam osiągnąć sukces, trzeba nad nim trochę popracować. Wszystko co tu robimy (trenujemy, pracujemy, spożywamy posiłki, gramy mecze) zabiera realny czas i cyfrowe zasoby. Jeśli jednak uzbierało się nam co nieco Kredytów, warto rozważyć zakup jednego z Asystentów. Posiadanie ich daje sporą przewagę, bowiem skraca czas treningów i zmniejsza ich koszt, bądź sprawia, że zarabiamy więcej i to przy krótszym czasie pracy. Asystent zapewnia jeszcze inne bonusy, jak np. udostępnia nam 4 startery z przydatną zawartością oraz daje dostęp do paczek typu Premium. Zabawa z włączonym Asystentem zdecydowanie przyspiesza więc progres, jak i serwuje nam inne dodatkowe ulepszenia.

Jeśli zapoznałeś się już z powyższymi podpowiedziami, to nie pozostało Ci już nic innego jak wyklikać w przeglądarce internetowej adres footballteamgame.com i rozpocząć swoją własną, piłkarską, szalenie wciągającą przygodę! Kto wie, być może Twoje zaangażowanie w FootballTeam niebawem zaprocentuje i otrzymasz nawet wyjątkową, cyfrową kartę legendy, sygnowaną Twoim nazwiskiem lub pseudonimem? Trzeba przyznać, że jest to zupełnie nowatorskie rozwiązanie, ponieważ gracze w tego typu produkcjach, jeszcze nigdy nie mieli szansy otrzymać swojej własnej, unikalnej karty użytkownika. Pokazuje to, jak bardzo twórcy zżyci są ze swoją społecznością, a także to, jak mocno doceniają jej wkład w rozwój FootballTeam.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie