FootballTeam wciągnie nawet futbolowego sceptyka, a co dopiero fana piłki nożnej!

FootballTeam wciągnie nawet futbolowego sceptyka, a co dopiero fana piłki nożnej!
PG Exclusive Publicystyka

Niekoniecznie przepadasz za piłką nożną i chciałbyś to zmienić, bo wokół wszyscy żyją nadchodzącym mundialem? A może masz już bzika na punkcie „haratania w gałę”? W każdym z tych przypadków warto sprawdzić sieciową, darmową grę FootballTeam.

Nadchodzi bardzo dobry czas dla miłośników piłki nożnej. Na horyzoncie pojawi się zarówno FIFA 23, jak i Mistrzostwa Świata, które odbędą się tym razem w Katarze. Aby jeszcze mocniej podkręcić sportowe emocje, warto sięgnąć po sieciowego menedżera piłkarskiego o nazwie FootballTeam. Jest to szalenie wciągająca gra przeglądarkowa, którą możemy wypróbować za darmo. A zaręczam Wam, że jeśli już ją wypróbujecie, to zabawicie w niej na dłużej. Oczywiście nadal za darmo, ponieważ model rozgrywki na żadnym etapie nie zmusza do wydawania prawdziwych pieniędzy, co dziś jest rzadkością.

Stwórz piłkarską legendę i wspinaj się na szczyty tabel

FootballTeam jest o tyle ciekawe, że jest to menedżer piłkarski, w którym nie spotkamy znanych nazwisk realnych piłkarzy. W FootballTeam tworzymy bowiem swoją własną piłkarską legendę – sportowca, który może przybrać zarówno nasze imię i nazwisko, jak i zabawny pseudonim à la Roberto Lewangolski. Z początkowym saldem 500 tysięcy euro będziemy musieli tak pokierować zawodnikiem, by ostatecznie dostał się do jednego z klubów piłkarskich, a następnie wraz z drużyną wspinał się na szczyty tabel w superlidze, w turnieju europejskim i innych, ważnych rozgrywkach. Oczywiście gramy tu nieustannie przeciwko realnym osobom z całego świata, więc presja jest spora, a chęć na zaistnienie w rankingach naprawdę ogromna.

Nie myślcie sobie jednak, że będzie to zadanie proste. W FootballTeam zabawa polega na ciągłej pracy nad rozwojem naszego sportowca. Przeklikując przez kolejne okna interfejsu gry, będziemy między innymi wysyłać zawodnika na treningi, w którym rozwija się umiejętności defensywne, rozgrywanie czy kondycję. W międzyczasie można też wskoczyć na wyższy poziom z trikami jak przewrotki, podcinki czy przerzutki, by następnie pojedynkować się na nie z innymi graczami po sieci. Ale choć treningi rozwijają zawodnika, to kosztują. Dlatego w FootballTeam przewidziano miejsce także na pracę. Możemy np. wysłać naszego sportowca na boisko w roli podawacza piłek, by w kilka minut zarobił parę „zielonych”.

Kariera to nie tylko kopanie. Trzeba też myśleć

Jak na każdego szanującego się menedżera sportowego przystało, tak samo i w FootballTeam nie ma miejsca na bezmyślne klikanie w kolejne menusy interfejsu. Trzeba tu przede wszystkim sporo główkować, by stworzony przez nas zawodnik dobrze pożytkował czas oraz pieniądze. Tak samo, jak w innych tego typu przeglądarkowych grach, całość polega bowiem na żonglowaniu kilkoma zasobami w możliwie przemyślany sposób. Te zasoby to nie tylko pieniądze liczone w euro, ale także Złote Piłki oraz Punkty Energii. Są też Kredyty, które kupujemy m.in. za prawdziwe pieniądze, ale nie są one niezbędne, by cieszyć się pełnią gry. Jakby jednak nie było, ich nabycie ma na celu przyspieszenie rozwoju naszego podopiecznego. Jest jednak dobra wiadomość: Kredyty można wygrać także we wspomnianych już pojedynkach na tricki, sprzedając przedmioty z gry na wewnętrznym rynku czy w końcu zapraszając znajomych do gry w systemie poleceń (gdy ten kupi Kredyty, Ty otrzymasz 10% ich wartości).

W mojej opinii zabawa bez Kredytów, bazując jedynie na pozostałych zasobach, daje jednak dużo więcej satysfakcji. Gdy widzimy bowiem, że wysyłanie zawodnika do pracy bądź na syty posiłek skutkuje wzrostem finansów czy też punktów energii, gra staje się jednak bardziej autentyczna. Przypomina prawdziwe wysiłki początkującego (i nie tylko) sportowca, który ma ambicje, by zostać kimś więcej. Ale rozwój piłkarza to nie tylko treningi i inne obowiązki. Od czasu do czasu można pozwolić sobie także na pewne rozrywki, jak na przykład obstawianie zakładów, o czym więcej za chwilę.

Do zakontraktowania jeden kop

Gdy nasza praca i treningi wywindują nas w końcu na wystarczająco wysoki poziom postaci (OVR), będziemy mogli samodzielnie założyć klub piłkarski, czy to ze znajomymi, czy też z innymi graczami, których zapoznamy na dedykowanej grze facebookowej grupie (klik), bądź na czacie dla graczy (znajdziemy go w podmenu gry o nazwie Miasto). Inną opcją jest dołączenie się do istniejącego już zespołu. Co ciekawe, w menu gry związanym z naszym klubem znajduje się także klubowy czat, dzięki czemu możemy łatwo komunikować się z pozostałymi graczami z naszej drużyny. Nie tylko umawiać się na najbliższe grupowe treningi, sparingi czy mecze, ale także nawiązywać znajomości.

Oczywiście, zanim zaczniemy grać w pierwszym składzie, czy otrzymamy płatny kontrakt upłynie trochę czasu, który to jednak można spożytkować na wielu innych aktywnościach, które proponuje FootballTeam. Mowa chociażby o wspomnianych już zakładach, w których możemy typować wyniki nadchodzących meczy i w ten sposób zarobić łatwe pieniądze. Trzeba przyznać, że serwery gry są nieustannie pełne graczy i to od wielu lat (sezonów), stąd możemy liczyć na nowe mecze co kilka godzin. Co więcej – identycznie jak mecze rozgrywane przez nasz klub, tak samo obserwować możemy rozgrywki innych zespołów. Na przykład tych, których wygraną wytypowaliśmy. Mecze takie opatrzone są komentarzem na żywo (w często dowcipnej, opisowej formie), przez co zabawa w FootballTeam wzbogacona jest o dodatkowe emocje.

W FootballTeam nie ma miejsca na nudę

Niezależnie od tego, czy gramy sami, czy z przyjaciółmi wspierając się komunikacją np. na Discordzie, FootballTeam dostarcza mnóstwo frajdy. Nie chodzi już tylko o umawianie się na mecze, czy o emocje związane z zakładami. FootballTeam jest po prostu grą bardzo zajmującą, w której jest co robić i w której absolutnie nie ma nudy. Musimy bowiem zadbać także o wyposażenie naszego zawodnika, na które składa się m.in. jego strój. Ten zdobywamy na różne sposoby – zarówno w formie nagród za wykonany trening, czy też kupując koszulki, spodenki itp. od innych graczy (sami też możemy sprzedawać te elementy). Przy okazji mamy szansę kolekcjonować całe piłkarskie stroje wybranych krajów i klubów, dzięki czemu można otrzymać cenne nagrody. Co więcej, gra daje nam także okazję do zaprojektowania własnego stroju, który następnie nosić mogą członkowie naszego klubu.

O tym, co jeszcze można porabiać grając w FootballTeam można by było pisać i pisać. Nie chodzi jednak o to, aby zapoznać Was ze wszystkimi tajemnicami gry, bo wówczas nie mielibyście frajdy z samodzielnego jej odkrywania, do czego gorąco zachęcam. Na koniec dodam tylko, że jak to w grach przeglądarkowych bywa, tak i tutaj po zamknięciu okna z grą FootballTeam rozpoczęte przez nas akcje nie zatrzymują się, a odbywają się niejako w tle. Oznacza to tyle, że grać możemy dosłownie ciągle, czy to na komputerze, czy też na smartfonie. Przerwa między lekcjami? No to potrenujmy trochę naszego zawodnika. Nudny wieczór? Sprawdźmy co u kolegów z klubu. Leniwy weekend? Skorzystajmy ze zniżek w związku z trwającym właśnie eventem tematycznym.

Od FootballTeam naprawdę trudno się oderwać, ponieważ na każdym kroku oferuje coś ciekawego. Jeśli więc jesteście prawdziwymi maniakami piłki nożnej, nie możecie przegapić tej gry. A jeśli dotąd nie przepadaliście za piłką, to jest szansa, że dzięki FootbalTeam wkrótce się to zmieni. Kto wie? Może nawet kiedyś pojawicie się na kartach „Legendy FootballTeam”? Obecnie twórcy gry są już w połowie prac związanych z przygotowaniem tychże kart. Na początku września pojawił się nawet news (tylko dla zalogowanych użytkowników), w którym zaprezentowano wszystkie karty bramkarskie. Jak widać, twórcy dbają, aby osoby grające w FootballTeam nigdy się nie nudziły i były nieustannie motywowane do dalszego rozwoju i osiągania kolejnych zwycięstw.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie