Ta zapowiedź “podpali internet”? Uwielbiana gra z PS5 ma wyjść na Xbox Series X/S

Final Fantasy XVI z premierą na Xbox Series X/S | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Kolejny tytuł konsolowo-ekskluzywny z PS5 zmierza na Xbox Series X/S. Wiarygodny insider twierdzi, że Final Fantasy XVI trafi na kolejną platformę.

Final Fantasy XVI trafi co prawda na PC, ale pod względem konsol mówimy o grze ekskluzywnej. I to nie byle jakiej, bo naprawdę ciepło przyjętej kolejnej części uwielbianej serii Final Fantasy (choć nieco niebezpiecznej dla PS5). Jak do tej pory z pewnością zazdrościć jej mogli gracze z Xbox Series X/S, ale wkrótce może się to zmienić. Są to plotki, a nie potwierdzone informacje, więc polecam zachować dystans.

Shpeshal Nick z The Infinite Podcast niedawno “przeciekał” zapowiedzi na Xbox Developer Direct, w tym nieujawniony wcześniej pokaz Visions of Mana. To samo źródło, które dostarczyło mu informacji o tej grze, zasugerowało również zapowiedź Final Fantasy XVI w wersji na konsole Xbox. Insider nie chciał wcześniej zdradzać niespodzianki, sugerując jedynie, że taka zapowiedź “podpali internet”. Sam nie powiedział tych słów, ale współprowadzący podcast tak i teorie rozlały się od razu po całym internecie. Teraz Nick twierdzi, że został “błędnie zacytowany”.

I choć taka zapowiedź raczej faktycznie nie “rozpaliłaby internetu”, gry nadal nie pokazano na nowe platformy sprzętowe. Teraz w najnowszym odcinku podcastu insider podkreśla, że faktycznie chodziło mu o Final Fantasy XVI, które w niedługim czasie powinno zostać zaprezentowane na Xbox Series X/S. Tym samym gracze na konsolach Microsoftu będą mogli ograć niezwykle cenioną przez fanów przygodę. Więcej informacji na razie nie ma, więc teraz kolej Microsoftu bądź Square Enix na potwierdzenie (lub zaprzeczenie) tych doniesień.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie