Final Fantasy VII Remake porównane na PC i PS5. Nie tego się spodziewałem

Final Fantasy VII Remake 2 - gra wykorzysta mechanikę z Intergrade
PC PS5

W tym tygodniu Final Fantasy VII Remake wreszcie trafiło na komputery osobiste. Gra ukazała się w bardzo wysokiej cenie i niektórzy liczyli, że zyskała istotne ulepszenia, które by ją usprawiedliwiały. Cóż, takie osoby raczej się rozczarują.

W sieci pojawiło się szczegółowe porównanie gry w wersjach na PC i PlayStation 5. Na zaprezentowanym materiale widzimy grę działającą na najlepszych ustawieniach graficznych na PS5 i podobnie na PC. Najważniejszą różnicą jest to, że tytuł działa w 120 klatkach na sekundę na komputerze, a na konsoli w jedynie 30 fps. Wersja na PC wspiera także HDR.

Na tym większe różnice się kończą. Grafika wygląda praktycznie identycznie na obu platformach. Autor powyższego porównania wskazuje, że wersja gry na PC jest po prostu portem z PS5, ale nieco zmodyfikowanym.

Twórca filmiku twierdzi również, że ustawienia jakości na PC są niewystarczające. Graczom oddano do dyspozycji ledwie kilka ustawień, które pozwalają na dość pobieżne dostosowanie oprawy do swoich preferencji. Cóż, przynajmniej gra posiada dość niewysokie wymagania sprzętowe. Przeczytacie o nich w tym artykule.

To, czy taka wersja gry jest warta wysokiej ceny, musicie ocenić we własnym zakresie. Nieco zdziwił mnie jednak fakt, że wersja na PC nie posiada chociaż odrobinę ładniejszej oprawy.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie