Nowy standard cen gier na PC? Pierwszy wydawca już każe płacić więcej

Final Fantasy VII Remake i Forspoken od Square Enix
PC

Na początku bieżącej generacji konsol niektórzy wydawcy podnieśli ceny swoich gier na PS5 i Xbox Series X oraz S. Jednym z tych wydawców było Square Enix, które przeniosło nowy cennik również na komputery osobiste.

Dowiedzieliśmy się o tym przy okazji zapowiedzi Final Fantasy VII Remake Intergrade na PC. Square udostępniło kartę gry w Epic Games Store i można było na niej zauważyć, że tytuł jest dostępny w cenie 339 złotych. Można było, bo Square ukryło cenę gry po fali krytyki, jaka spadła na firmę po takiej wycenie gry, która w pierwotnej wersji zadebiutowała dwa lata temu.

Co więcej, podwyżka cen dotyczy nie tylko remake’u FFVII. W sklepach Steam i Epic Games Store pojawiły się również karty produktów gry Forspoken. Tytuł ten również kosztuje w podstawowej wersji 339 złotych. Z kolei wersję Deluxe wyceniono na 449 złotych.

Na razie to jedyne tytuły, jakie dotknęła podwyżka cen. Niewykluczone jednak, że wkrótce Square Enix ujawni ceny kolejnych swoich produkcji, które trafią na PC i one również będą dostępne do kupienia za nieco większą kwotę.

Wzrost cen gier wynika z wielu czynników. Ten najważniejszy to rzecz jasna rosnące koszty produkcji nowych tytułów. Niektóre firmy zatrudniają setki, a nawet tysiące osób, które pracują nad nowymi grami. Do tego dochodzą licencje na oprogramowanie, outsourcing i wiele, wiele innych kosztów.

Niektórzy wydawcy, jak na przykład Take-Two, twierdzą, że gracze są gotowi na nowy standard cen. Czy tak jest? To już każdy musi ocenić sam.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie