Final Fantasy VII Remake to “najgorsze wydanie gry AAA na PC od dawna” – twierdzi ekspert

Final Fantasy VII Remake part 2 - walka
PC

Final Fantasy VII Remake dostało niedawno port na komputery osobiste. Pierwsze porównania wskazują, że nie wygląda on lepiej od wersji na PS5. Teraz okazuje się, że dodatkowo ma spore problemy z działaniem.

Dziennikarz pracujący dla Digital Foundry, Alexander Battaglia, mocno skrytykował port hitu Square Enix. Jego zdaniem, jakość konwersji pozostawia bardzo wiele do życzenia. Battaglia dziwi się, że nikt nie zauważył problemów przed premierą.

Jak już wspomniałem, nie zajmę się tematem FFVIIR. Jednak zacinanie się gry, które ma miejsce, gdy od razu dostajemy wyrenderowaną grafikę jest po prostu nie do przyjęcia.
Każdy kto testował i grał w tę grę na PC przed premierą powinien zdawać sobie sprawę, że filmowa gra nie powinna tego robić.

– napisał Alexander Battaglia na Twitterze

Battaglia napisał wprost, że to jego zdaniem jeden z najgorszych portów wysokobudżetowej gry na PC od dawna. Gracze powinni wstrzymać się z zakupem.

To dosłownie najgorsze wydanie gry AAA, jakie widziałem na PC od bardzo dawna. Pokornie twierdzę, że nikt nie powinien tego kupować.

– napisał Alexander Battaglia z Digital Foundry na forum ResetEra

Powyższą opinię wsparł też inny dziennikarz Digital Foundry, John Linneman. Gra ma działać źle nawet na komputerze z kartą graficzną RTX 3090 oraz procesorem i9-10900k. I to w rozdzielczości 1080p.

Sprawa wygląda o tyle nieciekawie dla Square Enix, że Final Fantasy VII Remake zadebiutowało na PC w stosunkowo wysokiej cenie. Miejmy nadzieję, że popremierowe aktualizacje poprawią jakość portu na komputery osobiste.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie