FIM Speedway Grand Prix 15 z dynamiczną nawierzchnią torów

Nie tylko refleks jest ważny. Zobaczcie, co jeszcze zrobić, by wygrywać.

FIM Speedway Grand Prix 15 zadebiutuje na PC już jutro, czyli 1 grudnia. Każdy fan żużla doskonale wie, że w tej dyscyplinie o zwycięstwie decydują nie tylko umiejętności kierowcy, ale w dużej mierze także przygotowania przed wyścigiem i odpowiednia taktyka. Jak te aspekty zostały rozwiązane w trakcie przenoszenia sportu do gry wideo?


W FIM Speedway Grand Prix 15 nawierzchnia torów zmienia się dynamicznie. Wskutek kolejnych przejazdów, nawierzchnia odsypuje się na zewnętrzną stronę toru, przez co zmieniają się strefy lepszej i gorszej przyczepności, która bezpośrednio wpływa na prędkość. Każdy gracz, walczący o zwycięstwo, powinien mieć to na uwadze, szukając ścieżek o większej przyczepności i pamiętając, że co cztery wyścigi (biegi) następuje równanie toru.

Aby sięgnąć po najwyższe laury, wygrać cały sezon Grand Prix i zostać Mistrzem Świata, gracz będzie musiał także przyjąć odpowiednią strategię na cały sezon. Dlaczego nie powinno się za każdym razem ustawiać maksymalnych obrotów silnika? Jak geometria różnych torów rzutuje na optymalne ustawienia motocykla? Co kryje w sobie FIM Speedway Grand Prix 15, poza ostrym ściganiem się na owalnych torach – na motocyklach o potężnej mocy, które nie mają hamulców? Zapraszamy do obejrzenia filmu, ukazującego aspekty gry, niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Źródło: Techland

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

19 Shares
Share19
+1
Tweet