Film Uncharted – oto siódmy kandydat na reżysera. Jest nim autor Venoma

Wytwórnia Sony Pictures ma na celowniku kolejną osobę, która może zostać dyrektorem filmowego Uncharted. Jako siódma z kolei.

Jak informuje The Hollywood Reporter, Sony Pictures ma zaproponować nadzór nad produkcją Rubenowi Fleischerowi – autorowi takich filmów jak Venom z 2018 czy dwie części cyklu Zombieland.

Nie od dziś wiadomo, że kinowa adaptacja gry Uncharted boryka się z poważnymi problemami, które skutecznie opóźniają postęp w pracach nad filmem. Kilkanaście dni temu z pełnionej funkcji zrezygnował kolejny – szósty już – reżyser, Travis Knight. Wygląda jednak na to, że Sony Pictures nie zniechęca się niezbyt szczęśliwą passą – wytwórnia całkiem szybko znalazła kolejnego kandydata (w końcu ma już w tym wprawę). Co prawda nie wiadomo jeszcze, czy Ruben Fleischer podejmie wyzwanie – ale zawsze to dobrze słyszeć, że coś jest robione w tym kierunku.

Problemy filmu są wręcz nietypowe – wygląda to tak, jakby ciążyła nad nim klątwa. Od roku 2010 Uncharted miał już sześciu reżyserów. Ostatni, Travis Knight, zrezygnował z funkcji niespełna dwa tygodnie temu. Powodem jego decyzji było podobno przyspieszenie tempa prac na planie, podyktowane innymi zobowiązaniami aktora Toma Hollanda. Pozostali twórcy, którzy porzucili stanowisko, to między innymi David O. Russell, Shawn Levy i Dan Tractenberg. Zobaczymy, jak długo wytrzyma na stanowisku nowy kandydat.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.