FIFA pod banderą 2K Sports? Wygląda na to, że giganci czają się na licencję

FIFA - wywiad z zawodnikiem - PG
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

W ostatnim czasie dalsze losy serii FIFA od EA Sports stoją pod znakiem zapytania z powodu dość niekorzystnych warunków postawionych przez organizację, do której należy licencja. Najpewniej samo Take-Two interesuje się prawami do tej piłkarskiej marki.

Wszystko za sprawką dość nietypowej wypowiedzi Straussa Zelnicka, CEO Take-Two, który został zapytany o kwestię rozwoju sporu EA i FIFA, a także czy byłby zainteresowany nabyciem kolejnych praw związanych ze sportem. Obecnie jego działalność posiada jedynie te związane z Top Eleven.

Jesteśmy zachwyceni, że mamy Nordeus w rodzinie Take-Two. Oni po prostu miażdżą, a Top Eleven to wspaniały, uwielbiany tytuł. Nie mógłbym być bardziej szczęśliwy, że mogę być w branży menedżerów piłkarskich poprzez Top Eleven z zespołem Nordeus.

To dla nas duży krok naprzód… nie byliśmy wcześniej w tym sporcie. I erm, myślę, że zostawię to na dzisiaj.

– powiedział w środę Strauss Zelnick, CEO Take-Two podczas rozmowy o wynikach finansowych

Słowa Zelnicka są niezwykle bezpieczne i wygląda to tak, jakby chciał jak najbardziej uniknąć powiedzenia czegoś za dużo. Ciężko stwierdzić na ten moment, co ma takiego dokładnie w planach Take-Two, aczkolwiek sporo zależy też od dalszego rozwoju wspomnianego konfliktu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie