FIFA 23 bez rosyjskich klubów i reprezentacji. „EA Sports solidaryzuje się z narodem ukraińskim”

FIFA 23 z wielkim rekordem. Takiego wyniku w serii jeszcze nie było
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Choć organizacja FIFA mocno się z tym ociągała, w grze FIFA 23 nie spotkamy rosyjskiej reprezentacji czy klubów. EA Sports wydało jasny komunikat.

Po niczym niesprowokowanym brutalnym ataku Rosji na Ukrainę, wielkie firmy zaczęły nakładać na kraj Władimira Putina swoje własne „sankcje”. Nie ominęło to również branży gamingowej. PlayStation czy Microsoft zaczęli wycofywać swoje towary i usługi z kraju. Electronic Arts wstrzymało sprzedaż własnych produktów, a do tego usunęło Rosjan z FIFA 22.

Nadchodząca FIFA 23 nie będzie jednak miała rosyjskich klubów czy nawet reprezentacji od samego początku. Redakcja Eurogamer poprosiła EA o komentarz w sprawie Rosji i FIFA 23. Deweloper jednoznacznie stwierdził, że odcina się od piłki nożnej związanej z tym krajem.

EA Sports solidaryzuje się z narodem ukraińskim i podobnie jak wiele głosów w całym świecie piłki nożnej, wzywa do pokoju i zakończenia inwazji na Ukrainę. W zgodzie z naszymi partnerami w FIFA i UEFA, EA Sports nie uwzględni rosyjskiej reprezentacji narodowej ani rosyjskich klubów w grze FIFA 23.

– czytamy w komunikacie cytowanym przez Eurogamer

Nowa część popularnej serii gier „w piłkę kopaną” ukaże się już 30 września 2022 roku. Dostaliśmy m.in. pierwszy zwiastun i konkrety. Posiadacze PC mogą liczyć na iście next-genowe doświadczenie. Niestety nie można tego samego powiedzieć o tych, którzy planują ogrywać tytuł na Switchu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie