FIFA 23 na PC w końcu zrównuje się z wersjami konsolowymi, ale kosztem wymagań sprzętowych

FIFA 23 otrzyma nowy anti-cheat na poziomie jądra systemu
Newsy PC

EA w końcu postanowiła uatrakcyjnić życie PeCetowych graczy. FIFA 23 na tę platformę zaoferuje dokładnie te same usprawnienia, co wersja na konsole.

Trochę musieliśmy na to poczekać, ale FIFA 23 na PC wreszcie będzie mogła równać się z wersjami na PS5 i Xbox Series. Electronic Arts od paru edycji nie oferowało komputerowym graczom tych samych usprawnień, ale ostatecznie się to zmienia. Firma potwierdziła, że na PC możemy spodziewać się tych samych ulepszeń, co w przypadku konsol obecnej generacji.

Najważniejszym ulepszeniem jest tutaj z pewnością grafika, która ma być bardziej wyrazista, dopracowana i szczegółowa. PeCetowcy skorzystają również z technologii HyperMotion 2, dodatkowych zmian w samej rozgrywce, lepszej animacji i wielu innych atrakcji.

Niestety nie każda edycja będzie oferować to samo. EA potwierdziło, że wersja na Nintendo Switch wciąż będzie znacznie odstawać w tyle od wszystkiego, co twórcy oddają graczom z PlayStation, Xbox czy właśnie PC. Będzie tańsza, ale w zasadzie to niemalże ta sama gra, co rok temu.

EA właśnie potwierdziło datę premiery FIFA 23 i opublikowało pierwszy zwiastun. Tytuł stawia m.in. na piłkę klubową kobiet, cross-play i wiele innych usprawnień. Więcej dowiecie się w tym artykule.

Nowości i lepsza grafika nie trafiałby do poprzednich odsłon serii, co EA tłumaczyło troską o wymagania sprzętowe. Na forach rozpętała się prawdziwa dyskusja, więc firma najwyraźniej postanowiła poświęcić wymagania dotyczące komputerów na rzecz ulepszeń właśnie.

Wymagania sprzętowe FIFA 23 na PC:

Wymagania minimalne:

  • Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i5-6600K lub AMD Ryzen 5 1600
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti lub AMD Radeon RX 570
  • 100 GB dostępnej przestrzeni na dysku

Wymagania zalecane:

  • Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i7-6700 lub AMD Ryzen 7 2700X
  • Pamięć: 12 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1660 lub AMD Radeon RX 5600 XT
  • 100 GB dostępnej przestrzeni na dysku
Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie