Rekordowa FIFA 23. Takiego wyniku nie miała żadna inna część

FIFA 23 z wielkim rekordem. Takiego wyniku w serii jeszcze nie było
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

FIFA 23 okazała się najlepiej przyjętą częścią serii od EA Sports. Gra w pierwszym tygodniu zdobyła ponad 10 mln graczy, a to nie koniec!

To już koniec serii FIFA i najwyraźniej Electronic Arts postanowiło pożegnać ten cykl z przytupem. W najnowszym komunikacie prasowym Nick Wlodyka z EA Sports jednoznacznie przyznał, że tak udanego otwarcia jeszcze nie było. W sumie nie ma się co dziwić – tytuł zdobywa naprawdę dobre recenzje.

Być może osoby niezbyt zaznajomione z serią FIFA nie dostrzegą wielu zmian i nowości w 23 iteracji cyklu, ale fani przyjęli je z otwartymi ramionami. Zaskakujące może być to, że wielu z nich ma naprawdę dobre opinie o grze, która przecież co roku jest w stanie wywołać kontrowersje (no dobra, nie licząc gry w wersji na Switcha). Nie ma chyba lepszego potwierdzenia na udaną produkcję niż przebicie progu 10,3 mln graczy w pierwszym tygodniu od premiery.

EA Sports zaznacza, że to nie tylko imponujący wynik per se, ale również najlepsze otwarcie w całej serii legendarnego cyklu gier o piłce nożnej. Oznacza to, że FIFA 23 teoretycznie może zostać uznana za największy sukces EA Sports od dawna. Ciekawe, czy ich własna marka będzie w stanie przebić tę grę.

Odzew ze strony naszych fanów był wręcz niewiarygodny i jesteśmy podekscytowani, że nasza społeczność gra swoimi ulubionymi zawodnikami i drużynami w grze FIFA 23 w rekordowej liczbie. Mając w pamięci zarówno Mistrzostwa Świata mężczyzn, jak i kobiet, a także ekscytujące aktualizacje zawartości klubowej piłki nożnej kobiet, dopiero zaczynamy dostarczać graczom najbardziej autentycznych i wciągających wrażeń.

– powiedział Nick Wlodyka, SVP, GM EA SPORTS FC

Miejcie w pamięci te słowa, bo EA jednocześnie obiecuje dalsze wspieranie gry i jeszcze więcej zawartości. Wiemy na przykład, że niebawem rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Katarze.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie