Far Cry Primal tylko dla dorosłych. Przez kałuże krwi, okaleczone ciała i… męskie genitalia

To nie koniec wyliczanki.

Po pierwszych filmikach z Far Cry Primal nikogo nie powinno dziwić, że tytuł otrzyma restrykcyjne oznaczenie wiekowe. W Stanach Zjednoczonych znajdziemy na pudełeczku z grą nalepkę M. Taką decyzję podjęła organizacja ESRB, która ocenia zawartość gier m.in. pod kątem brutalności. W konsekwencji po tytuł sięgną jedynie osoby, które ukończyły 17. rok życia. W Europie tytuł otrzyma z kolei znaczek PEGI 18.


To teraz konkrety. ESRB opublikowała na swojej stronie uzasadnienie, które argumentuje znaczek M dla Far Cry Primal. Oto one:

Jest to gra akcji, podczas której gracz wciela się w osobnika imieniem Takkar. To łowca i koczownik, próbujący odbudować swoje plemię. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, angażując się w misje wymagające tropienia oraz polowania na zwierzynę, gromadzenia zasobów i walki z obcymi plemionami. Gracze używają strzał, włóczni oraz maczug, by dorwać wrogów w szaleńczej walce. Niektóre sekwencje wymagają cichych zabójstw, podczas których przebijamy głowę przeciwnika lub podcinamy mu gardło.

Jeden z filmików przerywnikowych przedstawia krzyczącą postać, przytrzymywaną w ogniu. W kolejnym widzimy, jak Takkar naciska na dziurę w głowie mężczyzny, który oczywiście żyje i wrzeszczy. Niektóre sceny to ciała w różnym stopniu okaleczenia: głowy i torsy nabite na włócznie, odcięte uszy przetrzymywane jako trofea, bezgłowe ciała leżące w kałużach krwi. Inne sceny oraz ujęcia kamery pokazują męskie genitalia pod odzieniem lub w cieniu; niektóre kobiety występują topless. Kilka scen przedstawia również postacie przy aktach seksualnych, lecz w ubraniach. Słychać pojękiwania, lesz żadne szczegóły nie są widoczne. 

Przypominamy, że Far Cry Primal zadebiutuje 23 lutego 2016 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • M.R

    Dopóki nie przeczytałem uzasadnienia decydentów z ESRB myślałem , że widziałem już wszystkie materiały video dotyczące Primal i dostępne w sieci.

  • no niedobrze sie hopy dzieje w tych useach bo jurz dobra giera do kurde mol bedzie jurz od winkrzego wieku bedzie no kurde mol co to ma byc

    • Gracz

      W domu wszyscy zdrowi ?

67 Shares
Share67
+1
Tweet