Far Cry Primal – co zmienia nowy poziom trudności?

Expert Mode dla prawdziwych ekspertów.

Lubicie wyzwania? Bardzo dobrze. Premierowy patch do Far Cry Primal, o którym pisaliśmy wczoraj, wprowadził do gry jeszcze jedną ciekawą rzecz – nowy poziom trudności, nazwany Expert Mode. Jeśli chcecie rozpocząć na nim rozgrywkę, już tłumaczymy, czego się po nim spodziewać.


Po pierwsze, nasze punkty zdrowia zostaną zmniejszone o połowę w porównaniu z poziomem Hard. Nie skorzystamy też z automatycznej pomocy przy celowaniu w przeciwników, więc tak łatwo ich nie namierzymy. Sami wrogowie będą natomiast bardziej agresywni, a szybkość wysyłanych przez nich strzał wzrośnie o 1/3.

Expert Mode w Far Cry Primal pozwoli również oponentom wziąć nas z zaskoczenia. A to dlatego, że nie zobaczymy ich na mini-mapie. Wróg pojawi się tam jedynie wtedy, gdy sami go zauważymy i weźmiemy na prehistoryczny celownik.

Sztuczna inteligencja przeciwników zostanie powiększona i jeśli nas zauważą, dłużej będą pamiętać naszą pozycję, kiedy zaczniemy się przed nimi ukrywać. Na koniec zafundowano nam osłabienie broni, czyli siła zadawanych przez naszego bohatera ciosów zostanie zmniejszona.

Gotowi na takie wyzwanie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

42 Shares
Share42
+1
Tweet